Browse By

Jak mamy wybrać najlepszą pomoc drogową?

Nigdy nie wiemy kiedy znajdziemy się w sytuacji, w której nieuniknione będzie skorzystanie z usług pomocy drogowe. Samochody niestety mają to do siebie, że konieczne jest holowanie czy użycie lawety. Aby usługa pomocy drogowej przebiegała bez najmniejszego szwanku powinniśmy wybierać pomoc drogową, która uważana jest za najlepszą. Jak taką najlepszą pomoc drogową wybrać? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na czas reakcji danej firmy, obszar jej działania oraz na zasoby sprzętowe jakimi dysponuje dana firma.

Pewna pomoc na trasie

Najczęściej nasz samochód ulega awarii w momentach najmniej przez nas oczekiwanych. Wtedy dzwonimy pod pierwszy lepszy numer telefonu należący do pomocy drogowej. Nie posiadamy odpowiedniej ilości czas, aby wybierać pomoc drogową, która świadczy lepsze czy tańsze usługi. Bardzo ważna jest sama procedura, którą każdy poszkodowany musi przestrzegać w momencie oczekiwania na pomoc drogową. Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jest włączenie świateł awaryjnych. Samochód zaś powinien pozostać włączony na światłach postojowych. Także światło wewnątrz samochodu powinno być włączone. Sam pojazd powinien być oznaczony trójkątem ostrzegawczym. Kierowcy oraz możliwi pasażerowie powinni znaleźć się w bezpiecznym miejscu, najlepiej za barierkami. W żadnym wypadku nie powinni pozostać w samochodzie. Jest to bardzo niebezpieczne. Gdy jesteśmy przezorni powinniśmy się przed użytkowaniem samochodu wyszukać najlepszej pomocy drogowej, do której moglibyśmy się zwrócić w razie potrzeby. Przed analizą konkretnych firm powinniśmy zwrócić uwagę na doświadczenie danej firmy oraz jej referencje.

autocentrumOpinii możemy zaciągnąć wśród znajomych oraz w Internecie. Pamiętać także należy, że opinie wpisywane przez Internautów o danej pomocy drogowej są bardziej rzetelne oraz prawdziwe od reklam i referencji umieszczanych na stronie internetowej danej firmy. Najważniejszy w wyborze pomocy drogowej jest sprzęt, którym dana pomoc drogowa dysponuje. Im więcej lawet oraz innych sprzętów tym firma wygląda na lepszą. Kolejnym ważnym elementem jest zakres usług danej firmy. Powinien on być ściśle dopasowany pod nasze indywidualne potrzeby. Mało, który kierowca wybierają pomoc drogową zwraca uwagę na to czy dana firma posiada swój własny warsztat samochodowy oraz parking. Posiadanie warsztatu może być dla nas bardzo komfortowe. Istotny jest także czas reakcji. Czas reakcji wpływa na szybkość przyjazdu oraz naprawę usterki. Każdemu z nas zależy na czasie. Im krótszy czas przyjazdu pomocy drogowej oraz naprawienia występującej usterki tym będziemy bardziej zadowoleni, a także będziemy mogli polecić daną firmę swoim znajomym czy rodzinie. Ostatnim ważnym elementem jest obszar, na którym działa dana firma. Gdy poruszamy się często naszym samochodem po kilku województwach powinniśmy znaleźć taką pomoc drogową, która będzie miała zasięg ogólnopolski. Jednak w sytuacji tej bywa różnie. Należy pamiętać, że w momencie gdy wybieramy pomoc drogową na jej przyjazd możemy czekać bardzo długo. Oprócz obszaru każda szanująca się pomoc drogowa powinna działać 24 godziny na dobę.