Jak działają wszywki alkoholowe z esperal ?
Wielu ludzi w dzisiejszych czasach ma problem z alkoholem. Ważnym krokiem w podjęciu leczenia jest samo nastawienia osoby uzależnionej od alkoholu. Esperal to środek specyficzny, które poprzez skutki uboczne wywołane w połączeniu z alkoholem ma zniechęcić pacjenta do jego spożywania. Objawy są bardzo nieprzyjemne: zawroty głowy, bóle głowy, wymioty, ostre zatrucie, a nawet utrata przytomności. Warto pamiętać, że nawet po usunięciu wszywki, ślady substancji nadal są w naszym organizmie, więc nie warto sięgać ponownie po alkohol. Zastanawiasz się gdzie wykonać zabieg?
Wiele osób decydujących się na „esperal” ma kilka ważnych istotnych pytań. W artykule tym podamy wam kilka informacji, które na pewno rozwieją wasze wszelkie wątpliwości.
1. Czy podczas zabiegu mamy znieczulenie?
Oczywiście że tak. Jest to znieczulenie miejscowe, które jest całkowicie bezpieczne, a co więcej szybko pozwala powrócić do swoich obowiązków. Znieczulenie ma bardzo dobre działanie i całkowicie niweluje uczucie bólu. Zabieg jest naprawdę nie duży i nie sprawia żadnych problemów. Zażywanie środków przeciwbólowych po zabiegu nie jest konieczne.
2. W jakim miejscu na ciele jest umieszczany esperal?
Lek implementuje się w górnej okolicy pośladka. Medycyna i kosmetyka potwierdza że to idealne miejsce. Powodem tego jest mniejszy ból przy chodzeniu i szybkie gojenie się rany. Esperal jest aplikowany w taki sposób, by był jak najmniej widoczny.
3. Czy mając wszyty esperal można prowadzić samochód?
Tak. Za kółko pojazdu można wsiąść zaraz po zabiegu. Esperal nie wywołuje żadnych skutków ubocznych na naszą koncentrację i refleks. To lek całkowicie bezpieczny.
4. Czy inne osoby zauważą, że posiadam wszyty esperal?
Jest to niewidoczne. Obecnie w tego typu zabiegach są stosowane szwy kosmetyczne, które w całkowity sposób niwelują widoczność blizny.
5. Ile czasu czekać na zabieg?
W dzisiejszych czasach istnieje wiele placówek, które pomagają w walce z alkoholem. Osoba, która jest zdecydowana na tego typu zabieg może wykonać go w tym samym dniu zaraz po zgłoszeniu.
6. Ile czasu przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu.
Minimalna ilość godzin bez alkoholu to 12 godzin, jednakże lekarze zalecają aby była to jedna, a nawet dwie doby.
7. Jaki wpływ na samopoczucie ma esperal?
Esperal to lek, który nie ma żadnego negatywnego wpływu na nasze samopoczucie. Jedyne niepożądane działania występują tylko w przypadku połączenia go z alkoholem.
8. Jak długo działa esperal?
Producenci leku mówią o działaniu od 8 do 12 miesięcy. Wszystko jednak jest uzależnione od indywidualnej jednostki. Każdy organizm jest inny. Dlatego wszystko trzeba na bieżąco konsultować z lekarzem. Dawka leku musi być dopasowana idealnie do danego przypadku.
9. Czy to prawda, że mimo esperalu można pić alkohol?
Łączenie alkoholu z disulfiramem ma negatywne skutki dla naszego organizmu. Wszystko zależy od tego jak dawno był przeprowadzany zabieg. Co nie oznacza że pacjent może sięgać po alkohol. Wejście w reakcje dwóch wyżej wymienionych substancji może zakończyć się nawet zgonem. Decydując się na wszywkę, pacjent musi być stu procentową świadomość tego, że pod żadnym pozorem, bez żadnych wyjątków nie może sięgać po alkohol.
10. Czy jest możliwa reakcja esperalu z innymi przyjmowanymi lekami?
Esperal jest lekiem bezpiecznym. Jedyne czego należy nie spożywać podczas posiadania wszywki to ALKOHOL!
Mamy nadzieję, że udzielając kilku prostych odpowiedzi na pytania, rozwialiśmy wątpliwości niektórych z państwa. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://medgreg.ie/wszywka-alkoholowa-irlandia/, szczególnie dla osób, które chcą leczyć się w Irlandii.