Browse By

Jak dobrze wyglądać w rozmiarze XXL?

W dzisiejszym świecie, który promuj szczupłą i bardzo szczupłą sylwetkę sklepy odzieżowe często oferują jedynie ubrania w małych rozmiarach. W sieciówkach często największym rozmiarem jest numer XL. Stąd powstaje duży problem dla wszystkich tych kobiet, które nie wpisują się w panujące trendy z uwagi większy rozmiar na metce. Sklepów odzieżowych jest niby zatrzęsienie, a jednak nie każda kobieta może się w nich odnaleźć.

Jak radzić sobie z takim problemem?

Najważniejsze to nie popadać w depresję. „Nie każdy sklep oferuje ubrania w moim rozmiarze, odzież xxlale to nie znaczy, że coś jest ze mną nie tak. Po prostu muszę więcej się naszukać by znaleźć ubrania w których będę dobrze wyglądać.” mówi nam Kasia, która nosi rozmiar XXL. Na przeciw potrzebom  kobiet w większych rozmiarach coraz częściej wychodzą sklepy internetowe, które mają ogólnopolski zasięg. Przykładem takiego sklepu zajmującego się sprzedażą odzieży damskiej  XXL może być sklep www.mylady.pl. Sklepy tego typu coraz częściej oferują nie tylko odzież codzienną, casualową, ale także sukienki wieczorowe XXL, a także bieliznę.

Co nosić by wyglądać dobrze?

W przypadku kobiet bardziej puszystych ważne jest to by podkreślać swoje atuty. Jeżeli mamy szczupłe łydki, podkreślajmy ten fakt chodząc w butach na obcasie, jeżeli mamy ładną szyję, zakładajmy długie kolczyki. W przypadku odzieży damskiej XXL, ważne jest to by nie nosić zbyt obcisłych ubrań. Częstym błędem kobiet puszystych jest zakładanie odzieży zbyt małej – ściśnięte w taki sposób ciało nie wygląda atrakcyjnie. Ponad ciasnymi spodniami tworzą się tzw. „oponki”, które nie wyglądają atrakcyjnie i sprawiają, że optycznie jest nas więcej. Zamiast modnych spodni rurek o obniżonym stanie, zdecyduj się na spodnie o prostych nogawkach i podwyższonym stanie, które pozwolą ukryć zbyt duży brzuszek. Ważne jest także zasłanianie ramion i okolic pach, gdyż w tym miejscu chętnie tworzą się fałdki, nawet w przypadku osób o szczupłej sylwetce. Dlatego zamiast ubierać top z odsłoniętym dekoltem lub na cienkich ramiączkach, lepiej ubierz koszulkę z krótkim rękawkiem lub luźniejszą tunikę.

Tendencją wręcz przeciwną do pierwszej, jest noszenie ubrań zbyt dużych. Myślenie „jeżeli ubiorę za dużą bluzkę to będę wyglądała na mniejszą”, jest myśleniem niestety bezpodstawnym. W przypadku puszystych pań, budowa ciała jest dość masywna, dlatego nie należy jej dodatkowo powiększać przez noszenie zbyt dużych ubrań.

Dobrym pomysłem w przypadku kobiet noszących odzież damską XXL, jest często chodzenie w sukienkach. Ze względu na ich jednolity kolor, postawa wydaje się być drobniejsza, a my same zgrabniejsze. W przypadku sukienek XXL pomocne są podłużne pasy, które optycznie wydłużają sylwetkę, a także marszczenia w okolicach talii, które markują wcięcie i sprawiają, że figura nabiera bardziej kobiecych kształtów.