Browse By

Jak dobrać obrożę dla buldoga francuskiego?

Buldogi francuskie są towarzyskimi, domowymi pieskami, ale jednocześnie bardzo wymagającymi. Często zmagają się z alergiami pokarmowymi i chorują. Buldożki bardzo szybko się męczą, słabo też znoszą upały. W gorące dni najlepiej ograniczyć wychodzenie na dwór do minimum i zadbać o nawodnienie pupila. Można przykładowo spróbować schłodzić psa mokrymi okładami lub kąpielą (jeśli ją lubi).

Jak akcesoria dla psów pomogą rozwiązać problemy zdrowotne buldogów francuskich?

Choroby buldogów francuskich dotyczą zazwyczaj układu oddechowego, a wszystko przez ich problemy genetyczne. Ich pyszczki są bardzo krótkie (fachowo nazywane brachycefaliczną budową czaszki), przez co zaburzony został przepływ powietrza. Nawet codzienne funkcjonowanie sprawia im trudność, dlatego też sapią i głośno chrapią. W najbardziej pechowych sytuacjach może się zdarzyć, że buldożki będą zmagać się z problemami z krtanią lub tchawicą, które polegają na zapadnięciu się tych elementów układu oddechowego. Te trudności mogą doprowadzić do problemów sercowych.

Każdy, kto decyduje się na kupno tej rasy, powinien być świadomy tych trudności. Jest to ważne, ponieważ piesek z tyloma problemami wymaga poświęcenia mu wiele czasu i pieniędzy. Wizyty u weterynarza są dość częste, a czasem nawet trzeba zoperować przegrodę nosową pupila, aby nie dopuścić do kryzysowej sytuacji. Ze względu na takie problemy z oddychaniem u psów tej rasy, trzeba dobrać odpowiednią obrożę, która nie będzie jeszcze bardziej utrudniała oddychania.

dobrana obroża dla psa rasy buldog francuski

Jak obroża może pomóc buldożkowi na co dzień?

Jeżeli mimo wszystkich czyhających trudności, zdecydowałałeś się na posiadanie buldoga francuskiego, warto, żebyś dowiedział się, jak można pomóc temu czworonogowi na co dzień. Przede wszystkim postaw na dobrą obrożę. Problemy z oddychaniem powinny być brane pod uwagę przy wyborze tego akcesoria.

W przypadku tej rasy warto zastanowić się nad zakupem luźnej obroży – takiej, która będzie spełniać swoją funkcję, ale jednocześnie nie przyduszać zwierzaka. Przy obroży łatwiej jest zachować kontrolę nad nieumiejącym chodzić, szarpiącym się czy też agresywnym psem. Decydując się na obroże należy zwrócić uwagę na dobranie właściwego rozmiaru i materiału. Obroża nie powinna obcierać pupila, posiadać jakiś zbędnych detali. Niektóre materiały mogą okazać się uczulające, więc należy kontrolować skórę pod miejscem, w którym znajduje się obroża. Dobrze, aby była miękka i nie sprawiała pieskowi bólu przy ruszaniu się. Najlepiej, gdyby Twój pupil nie zwracał na nią uwagi, czyli stała się jego „drugą skórą”. 

Godne rozważenia są też szelki, które nie uciskają i nie blokują dodatkowo oddychania, choć one będą lepszym rozwiązaniem dla starszych buldogów, ponieważ w przypadku szczeniaków mogą uszkodzić rozwijającą się jeszcze klatkę piersiową.

obroża czy szelki dla psa rasy buldog francuski

Spór, czy lepsze są szelki czy obroża, trwa już od dawna wśród właścicieli psów. Najważniejsze, aby obserwować swojego czworonożnego przyjaciela. Nie ma sensu na siłę zakładać mu obroży, skoro lepiej chodzi mu się w szelkach, czy też w odwrotnej sytuacji, kiedy woli obrożę niż szelki. 

Gdzie kupić najlepszą obrożę dla buldoga francuskiego?

Furkidz.eu to internetowy sklep, w którym znajdziesz różne rodzaje obroży dla małych psów, a także tych dużych: z plastikowym lub metalowym zatrzaskiem, półzaciskową klasyczną, półzaciskową z łańcuszkiem, półzaciskową pętelkową. Posiadamy też różne szelki. Wszystkie akcesoria dostępne są w wielu kolorach, tak aby pasowały zarówno do psa, jak i upodobań jego właściciela. Do obroży przygotowaliśmy też pasujące smycze.

Wiemy, że psy traktowane są jak członkowie rodzin, więc zadbaj o swojego pupila i wybierz dla niego to, co najlepsze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!