Jak buduje się w Polsce wielkie konstrukcje stalowe
Budowa wieżowców przeznaczonych na powierzchnię biurową jest procesem długo trwałym, który zabiera mnóstwo czasu – warto zauważyć jak wiele osób pracuje przy tworzeniu takich olbrzymich konstrukcji.
Drapacze chmur a konstrukcje stalowe
Podstawowym założeniem projektu budowlanego jest jego ukończenie bez strat materiałów, opóźnień, z zastosowaniem zamierzonych technik oraz z wykorzystaniem jak najmniejszej ilości siły. Nowoczesne maszyny, które przystosowane są do pracy na wysokościach mogą skutecznie wyręczać ludzi w trudniej pracy związanej z tworzeniem konstrukcji stalowych. Ich wielkość ograniczona jest tylko przez obszar, na którym maja się znaleźć oraz wyobraźnię twórców. Nie od dziś wiadomo, że potrafi być ona naprawdę wielka, gdyż powstające w największych miastach świata biurowce, które obecnie bez problemu przekraczają aż 300 metrów, a czasami sięgają ponad 500 metrów to prawdziwe kolosy, których budowa trwa lata, a ilość pracowników, którzy jednocześnie mogą pracować w nim, po jego ukończeniu idzie w całe tysiące.
Skonstruować giganta
W zniszczony budynku WTC pracowało niemal 4000 osób. Najszybciej rozwijającym się miastem AD 2015 jest Makau, jednak najwięcej wysokich budynków, gdzie konstrukcje stalowe są mocnym szkieletem jest chiński Szangchaj – to właśnie tam rok po roku miasta staje się coraz ciemniejsze. Przez wysokość budynków, które zakrywają siebie nawzajem na poziomie ulicy nie ma prawie wcale światła słonecznego. Inżynierowie myślą już nad tym jak to rozwiązać.