Browse By

Ile kosztuje wycieczka do Australii?

Wakacje powoli się kończą jednak część z nas dopiero oczekuje na swój wypoczynek. Dzieje się tak ponieważ niektóre kierunki wakacyjne są o wiele atrakcyjniejsze do odwiedzenia w czasie polskiej zimy, a po części dlatego, że sezon urlopowy jest mocno wymagający i część pracodawców woli rozkładać urlopy niż dopuścić do sytuacji, w jakiej w pracy nie ma nikogo, gdyż wszyscy wyjechali na urlopy.

Część osób chętnie wyjeżdża w okresie jesienno-zimowym ze względu na niższe ceny urlopów i możliwość odwiedzenia wówczas najdalszych zakątków. W wielu krajach okres letni to czas monsunów, deszczy, wiatrów i innych nieprzyjemnych warunków atmosferycznych. Od grudnia do lutego w Australii jest lato i to wówczas najlepiej się udać na wakacje w te rejony. Jednak ze względu na atrakcyjną wówczas pogodę każdy kto chce się udać na takie wakacje musi pamiętać o wyższych cenach i koszmarnych upałach – to sezon turystyczny w tym regionie.

Wycieczki do Australii – cena tej przyjemności

Niestety wycieczki do Australii do najtańszych nie należą. Decydując się na 10-11 dniowy wyjazd musimy spodziewać się kwoty rzędu min. 15 tysięcy złotych. Oczywiście biura podróży zaoferują nam także krótsze wycieczki, np. 7 dniowe. Jednak oferta cenowa jest niewiele niższa, a na pewno nikt nie chce męczyć się w podróży przez wiele godzin po to, by spędzić na miejscu tylko kilka dni.

Australia wycieczkiBiura podróży oferują wiele rozmaitych wycieczek w tym kierunku, jednak warto sprawdzać propozycje wycieczek organizowanych przez biura z Australii – ceny przez nie proponowane są znaczenie niższe. Oczywiście zwykle do tych wycieczek musimy doliczyć koszty biletów i samodzielnego ubezpieczenia się – jednak nawet wówczas wycieczka wyjdzie dużo taniej niż podczas wybrania się w egzotycznym kierunku z biurem podróży. Warto zastanowić się nad tym, czy nie opłaca się odrobinę czasu spędzić na szukaniu tanich lotów i samodzielnemu organizowaniu wycieczki, zamiast opłacać nadmiernie dużą kwotę na wycieczkę z biura.