Browse By

Fotograf ślubny – jak wybrać najlepszego?

Młode pary, które stają przed trudnym wyborem, jakim jest zdecydowanie się na usługi konkretnego fotografa wiedzą jak wiele czynników należy wziąć pod uwagę. Wiele osób niestety za priorytet uznaje cenę usługi – jednak takie podejście może okazać się zgubne – ceny usług zwykle idą w parze z jakością, dlatego warto wybrać fotografa, którego warsztat zapewni przepiękne fotografie.

Czym kierować się zatem podczas wybierania fotografa? Warto obejrzeć portfolio specjalisty i ocenić czy jego dotychczasowe prace nam odpowiadają i czy proponowane przez niego fotografie odpowiadają naszemu stylowi wykonywania fotografii. Jeżeli jakiś fotograf uchodzi za wielkiego znawcę tematu, ale jego propozycje zrealizowanych sesji nas nie przekonują, warto poszukać innego specjalisty.  Jak poznać czy prace fotografa  będą nam odpowiadały? Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego fotografa ślubnego koniecznie obejrzyjmy jego portfolio  i reportaże ślubne, które do tej pory zrealizował. Pełny reportaż da nam obraz tego w jaki sposób fotograf pracuje i czy warto nawiązać z nim współpracę.

Szeroka oferta fotografii ślubnej

Dla osób, które cenią sobie wysoki poziom fotografii i ich artyzm dobrym wyznacznikiem może okazać się skorzystanie z usług nagradzanego i docenianego na świecie i w Polsce fotografa. Wybierając takiego specjalistę mamy pewność, że jego usługa będzie na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie.

Chociaż większość zleceń na fotografię ślubną to wynik albo skutecznej reklamy albo poleceń danego artysty przez znajomych to pozostaje grupa fotografów, którzy mimo doskonałego warsztatu i wspaniałych zdjęć wolą być mniej znani. Może to kwestia przebojowości i nie stawianie na promocję swojej osoby ale tacy artyści z pewnością będą w stanie przeprowadzić wyjątkową sesję ślubną. I na takie osoby warto stawiać. Szczególnie jeśli już gubimy się w natłoku tych samych fotografii, które wyglądają jak kalka. Ta sama gra świateł, te same pozy i ten sam efekt sepii. Dlatego pierwsze co powinno przykuć nasza uwagę to ten ulotny element artyzmu i nieuchwytność. Ta energia bijąca ze zdjęcia i emocje które ono porusza. Bo nie wystarczy być dobrze wyszkolonym technicznie fotografem, żeby wycisnąć z danej chwili maksimum. To potrafią tylko najlepsi. Takie osoby mogą być cenionymi profesjonalistami, mogą to być również początkujący fotografowie, którzy umieją uchwycić wyjątkowe momenty mimo  początkującego warsztatu.

fotografZatem oryginalność i brak szablonowości w podejściu do tematu to coś co od razu powinno rzucić nam się w oczy jeśli chodzi o fotografię ślubną. Zobaczmy na to co dokonał dany artysta – na zdjęcia, na nagrody i wyróżnienia. Jeśli mamy do czynienia kimś naprawdę wielkim w tej dziedzinie na pewno to zauważymy. Jeśli natomiast nie możemy się zdecydować to zapytajmy naszych znajomych co oni sądzą o konkretnych pracach artysty. Może im wpadnie w oko coś co przesądzi o wyborze tego a nie innego fotografa ślubnego. Pamiętajmy, że sesję ślubne będziemy mieli jedną i już – zgodnie z założeniem – więcej ich mieć nie będziemy.