Browse By

Energooszczędne i efektywne oświetlenie przemysłowe LED

Odpowiednie oświetlenie w przedsiębiorstwie jest niezwykle istotne. To kwestia, której nie należy pomijać i zrzucać na dalszy plan. Dobrze dobrane lampy to inwestycja na długie lata, która powinna być do indywidualnych potrzeb firmy. Warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, które przyniosą oszczędności w przyszłości oraz przyczynią się do ochrony środowiska. Takie zalety posiadają oczywiście innowacyjne lampy LED, które doskonale sprawdzają się nie tylko w domach, ale również w przedsiębiorstwach.


Bezpieczeństwo i wysoka wydajność

Wielu osobom wydaje się, że odpowiednie lampy i żarówki na halach produkcyjnych, sortowniach i innych miejscach w przedsiębiorstwach przemysłowych, to kwestie mało istotne. W rzeczywistości jest to kwestia, do której należy przykładać naprawdę dużą wagę i odpowiednio się nią zająć już na etapie projektowania instalacji. Dobrze oświetlone miejsca pracy w zakładzie przemysłowym są niezwykle istotne. Wpływają one na wiele aspektów, które mają ogromny wpływ na stabilność całej firmy oraz jej poprawne funkcjonowanie.

Dobrze dopasowane natężenie światła oraz odpowiednie oprawy to podstawa bezpiecznej pracy. Możliwość dostrzegania szczegółów oraz wysoka wydajność wzroku jest bardzo ważna podczas wykonywania codziennych czynności na linii produkcyjnej. Ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pracowników, którzy mogą w porę reagować na wszelkie nieprawidłowości w działaniu maszyn. W przypadku nieodpowiedniego oświetlenia może łatwo dojść do tragedii. Ponadto źle dobrane światło negatywnie wpływa na zdrowie zmysłu wzroku u pracowników. Może prowadzić do znacznego pogorszenia się wzroku, nadmiernego zmęczenia oczy, rozmaitych infekcji, a nawet różnych chorób przewlekłych.

Dobre światło w budynku przemysłowym jest również niesamowicie ważną kwestią mającą wpływ na efektywność wykonywanych zadań. Jeśli taśma produkcyjna lub inny obszar w przedsiębiorstwie, na którym każdego dnia kadra pracownicza wykonuje swoje zadania, jest odpowiednio oświetlony, to praca idzie szybciej i jest dokładniejsza. Osoby, które nie muszą przesadnie wytężać wzroku i mogą jedynie skupić się na wykonywaniu swojej pracy, są zdecydowanie bardziej wydajne oraz o wiele bardziej zadowolone ze swojej sytuacji zawodowej. Przyczynia się to do ich większego zaangażowania do pracy oraz sprawia, że są oni bardziej lojalni wobec firmy.

oświetlenie magazynu

Zadbaj o środowisko, przestrzegaj przepisów i oszczędzaj

Decydując się na modernizację instalacji oświetleniowej w budynku przemysłowym lub wykonując projekt do zupełnie nowego pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Niezwykle ważne jest, aby całość była zaprojektowana w sposób zgodny z obowiązującymi normami i przepisami. Łamanie prawa w kwestii oświetlenia w przedsiębiorstwie może skutkować poważnymi problemami i różnymi karami nakładanymi na firmę. Istotne jest również dopasowanie całej instalacji do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, a także dokonanie rozsądnej inwestycji, która szybko się zwróci.

Nowoczesne firmy, które dbają o środowisko i myślą długofalowo, coraz częściej wybierają do swoich budynków oświetlenie LED. Te innowacyjne żarówki są doskonałym wyborem nie tylko do pomieszczeń mieszkalnych, ale również przemysłowych. Gwarantują one bardzo wysoką energooszczędność i pozwalają na spore oszczędności na rachunkach za prąd. Wykorzystanie oświetlenia LED pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej nawet o 70%, co skutkuje o wiele mniejszymi rachunkami. Ponadto nowoczesne lampy i oprawy oświetleniowe oraz żarówki LED są bardzo wydajne. Cechują się długą żywotnością i nie wymagają częstych prac konserwacyjnych. Mają szerokie zastosowanie. Mogą mieć różną barwę oraz moc światła, dzięki temu można bez problemu dobrać odpowiedni rodzaj do konkretnego pomieszczenia.

Żarówki LED w firmie przemysłowej to także sposób na przyczynienie się do ochrony środowiska. Dzięki temu, że są one energooszczędne, przyczyniają się do ograniczenia produkcji energii elektrycznej ze źródeł nieodnawialnych. To z kolei ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Do atmosfery trafia znacznie mniej spalin oraz innych zanieczyszczeń. Fakt, że żarówki LED nie zawierają rtęci, sprawia, że mogą one być poddane recyklingowi. To sprawia, że są jeszcze bardziej ekologiczne. Wybór tego typu oświetlenia to więc nie tylko doskonała inwestycja, która dzięki niższym rachunkom za energię elektryczną szybko się zwróci. To również działanie zgodne z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu oraz możliwość wpisania się w trend eko, którego popularność stale rośnie.


Dowiedz się więcej o lampach przemysłowych LED na stronie Globus Lighting.