Browse By

Padłeś? Potrzebujesz prądu?

Prąd otacza was na co dzień – używacie mnóstwo urządzeń, które pobierają go mnóstwo. Telewizory, komputery, radia, wieże hi-fi, pralki, lodówki, czajniki, mikrofony czy ładowarki do telefonów…wymieniać można by bez przerwy. Póki znajdujemy się w zasięgu gniazdka z prądem nie musimy się martwić o to, że coś przerwie naszą rozgrywkę w grze czy nie pozwoli nam dokończyć ulubionego serialu.

♦♦♦

Obecne na rynku power banki, np takie: http://pclab.pl/art57406.html pozwalają nam podziałać nieco dłużej. Póki co służą wyłącznie do wspomagania działania urządzeń przenośnych takich jak tablety czy telefony komórkowe, jednakże kto wie…być może w przyszłości pozwolą na pełne używanie sprzętów RTV także poza ich źródłem zasilania. Obecnie jest to już możliwe i do tego wykorzystywane są agregaty prądotwórcze, jednakże warunkiem ich użytkowania jest

  • a) posiadania wystarczającej ilości miejsca  fdgd
  • b) otwarta przestrzeń
  • c) posiadanie sporej ilości paliwa

Generatory wspomagają działania urządzeń, które nie mogą obejść się bez prądu na takiej samej zasadzie jak kontakt. Wystarczy podpiąć wtyczkę do agregaty, włączyć go po zalaniu odpowiedniej ilości paliwa i nawet gdzieś daleko poza domem – w lesie, nad jeziorem, na plaży, czy gdziekolwiek indziej komu nie będzie przeszkadzać hałas oraz spaliny. Generatory mogą działać tak długo jak długo będziemy karmić go paliwem. Zalanie go do baku wystarczy wy wyprodukować energię na kilka godzin i na przykład rozkręcić zabawę gdzieś w puszczy. Dyskoteki w lesie są jak najbardziej możliwe. Popularne generatory prądu mogą mieć naturalnie różne wielkości oraz różną moc. Podstawowe agregaty kosztują około 700-800 złotych, mają moc 3000W i silnik o mocy 6,5 konia mechanicznego, posiadają więc moc lepszej kosiarki spalinowej. Warto uważać na ich wagę – są ciężkie, ich waga to co najmniej 30 kilogramów, chociaż zdarzają się i takie, które ważą dwa razy tyle. A pamiętajmy, że istnieją przecież agregaty, które są dużo większe i dużo droższe, zaś ich cena może wynieść nawet 50-60 tysięcy złotych, czy warto? To już muszę ocenić specjaliści. Zbiornik paliwa w mniejszym agregacie, na potrzeby prywatnej osoby ma około 15 litrów paliwa, według ekspertów taki bak może wystarczy na 10-12 godzin działania.

Źródła foto: https://www.flickr.com/photos/danataylor

https://www.flickr.com/photos/jmuch/