Browse By

Co oferuje wypoczynek na łonie natury? Noclegi pod chmurką

Polska przyroda jest bardzo zróżnicowana – mimo, że nie jest tutaj tak ciepło i tak kolorowo jak w państwach, do których najczęściej wykupowane są wycieczki w sezonie urlopowym, to wciąż sporo mieszkańców naszego kraju chce spędzać tutaj czas, tak długo jak to tylko możliwe.

♦♦♦

hjk

Noclegi w Szklarskiej Porębie w domkach

Weekendy to podstawowy czas na zarobek dla właścicieli hoteli, pensjonatów, moteli czy campingów w miejscowościach turystycznych. Nawet poza sezonem niektóre miejscowości chętnie odwiedzane są przez turystów, którzy chcą odpocząć na świeżym powietrzu i móc trochę odsapnąć od codziennych trudów i obowiązków. Latem najwięcej Polaków udaje się nad Bałtyk. Polskie morze odwiedzane jest jednak rzadziej niż niegdyś, obecnie coraz więcej rodaków woli kupować kilkunastodniowe wycieczki poza granice naszego kraju – wolą pływać w czystszej, cieplejszej wodzie, w otoczeniu pięknych palm i gorącego piasku. Wciąż popularna jest Chorwacja, Egipt czy Bułgaria, jednakże coraz więcej osób podróżuje także do południowej Hiszpanii, na greckie wyspy czy do Tunezji lub Turcji. Bogatsi wybierają bardziej egzotyczne wakacje – na wyspy Kanaryjskie, bądź Bahamy albo Indonezję, która wydaje się być dla naszego klimatu najbardziej egzotyczna. Jest również państwem o bardzo odmiennej kulturze, dlatego też wycieczka w te rejony z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem dla każdego jej uczestnika.

♦♦♦

Czy małe miejscowości takie jak Wilczyn znajdują uznanie wśród osób, które liczą na tańsze noclegi?

Polska oferuje turystom przede wszystkim Bałtyk. Poza tym niektórzy kuszą się na spędzenia wakacji na Mazurach bądź w górach. Latem góry oferuję możliwość łatwiejszego wspięcia się na strome, wysokie szczyty, chociaż prawdziwe wyzwanie mamy tylko w Tatrach, to równie popularne są Sudety, które ze swoim najwyższym szczytem – Śnieżką, przyciągają także turystów z pobliskich Czech oraz Niemiec. Noclegi Wilczyn w polskich miejscowościach turystycznych bądź w agroturystycznych są dostępne jednak cały rok – należy jednak pamiętać o tym, że cena za pokój w sezonie na pewno nie będzie tak atrakcyjna jak poza nim. Poza sezonem, kiedy turystów jest mniej i wydają także mniej pieniędzy cena pokoju może być co najmniej 2 razy mniejsza. To zdecydowana zaleta zwłaszcza dla studentów, którzy chętnie podróżują, ale nie chcą na ten cel przeznaczać sporej gotówki.