Browse By

Dlaczego warto zainwestować w izolacje natryskowe pianką poliuretanową?

Ocieplanie pianką jest stosowane w wielu budynkach, nie tylko mieszkalnych. Izolacja natryskowa ma wiele zalet. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto się na nią zdecydować.

Pianka poliuretanowa składa się z dwóch podstawowych składników. Pierwszym jest mieszanina izocyjanianów, a drugi zawiera w sobie przede wszystkim gaz, który spienia i zamyka pory pianki PUR.

Co więcej, w drugim składniku znajdują się również alkohole wyższego rzędu, katalizatory oraz środek czynny powierzchniowo. Wszystkie składniki łączą się w momencie przez działanie wysokiego ciśnienia, jakie wytwarzane jest w głowicy reaktora natryskowego.

Rola pianki i zastosowanie

Rola pianki poliuretanowej jest znana wszystkim osobom, które samodzielnie budowały swój dom. Jest to również tworzywo, które znają inwestorzy oraz pracownicy budowy. Tego typu izolacja natryskowa jest bardzo polecana ze względu na swoje zalety.

Rolą pianki PUR jest zapewnienie ocieplenia budynkowi. Dodatkowo pianka ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Dlatego warto jest zainwestować w nią, nie tylko w przypadku domów mieszkalnych.

Gdzie można wykorzystać piankę PUR? – Jest to materiał, który warto wykorzystać w przypadku budowy domu jednorodzinnego, budynku mieszkalnego czy bloku. Jednak ocieplanie ścian izolacją natryskową to usługa, z której chętnie korzystają również właściciele firm.

Budynki firmowe, siedziby oraz wszelkiego rodzaju lokale usługowe muszą mieć zapewnioną odpowiednią temperaturą w środku. Jednak to nie wszystko. Piankę poliuretanową warto zastosować również w powierzchniach przemysłowych. Magazyny, hale produkcyjne oraz chłodnie i przechowalnie żywności, to miejsca, które wymagają precyzyjnej ochrony przed działaniem różnych temperatur.

Części budynków, w jakich warto zaaplikować piankę PUR, to przede wszystkim ściany. W trakcie prac budowlanych umieszcza się ją bezpośrednio na płytach z regipsu lub na ścianie przed jej wykończeniem. Można się jednak spotkać z różnorodnym zastosowaniem tej izolacji natryskowej.

Do aplikacji pianki PUR bowiem świetnie nadaje się dach. Poddasze jest miejscem, przez które może uciekać najwięcej ciepła (które unosi się do góry). Wykorzystując piankę poliuretanową w okolicach dachu, chronimy swój dom przed działaniem zbyt niskiej temperatury.

Pianka może znajdować się na wszystkich powyżej wymienionych elementach budynku, ponieważ jest bardzo lekka. Nie stanowi ona zbędnego obciążenia, przy czym jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo.

 

Aplikacja pianki PUR

ocieplanie domu pianką PUR

Sposób umieszczania pianki jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy jedynie umieścić piankę na ścianach oraz we wszystkich miejscach, które chcemy ocieplić. W przypadku nakładania pianki PUR możemy dostrzec kluczową zaletę – możliwe jest zaaplikowanie pianki praktycznie do każdego miejsca, nawet trudno dostępnego. Stawiając dom, nie musimy się martwić, że zimne powietrze będą się dostawać przez szczeliny.

Decydując się na wykorzystanie pianki PUR do budowy swojego domu lub gmachu firmy, warto skorzystać z pomocy fachowców – firmy brrs.pl. Posiadają oni bowiem odpowiedni sprzęt i znają dokładnie specyfikę stosowania pianki.

Ocieplenia poprzez użycie pianki poliuretanowej są trwałe i skuteczne. Ten typ izolacji jest stosowany nie tylko podczas budowania domu, ale również przy jego przebudowie czy remoncie. Ocieplenie pianką ma wiele zalet – warto więc zainwestować w ten rodzaj izolacji natryskowej i zapewnić ochronę cieplną mieszkańcom lub użytkownikom budynku.