Browse By

Dlaczego warto wysłać paczkę do Anglii kurierem?

Anglia-Polska oraz Polska-Anglia to obecnie wyjątkowo popularny kierunek w transporcie lądowym oraz przewozie osób. Setki tysięcy naszych rodaków, którzy znajdują się na Wyspach regularnie przemieszcza się na tej trasie przyjeżdżając do kraju w celu odwiedzenia swoich rodzin lub do domu, jeśli zagranicą wykonują wyłącznie sezonową pracę. Anglia to kraj dobrobytu – tak mogłoby się zdawać, a przynajmniej tak sądzi wciąż wielu Polaków. Naturalnie nie jest to zupełnie nieprawda, aczkolwiek UK nie stanowi już dla Polski aż tak wielkiej odskoczni finansowej oraz ekonomicznej jaką stanowiła w roku 2004, kiedy Polska przystępowała do europejskiej wspólnoty. Dziś nasza gospodarka usytuowana jest lepiej, dlatego też ruch migracji zarobek ze strony Polaków do Wielkiej Brytanii zmalał.

Oferty firm kurierskich dla rodaków

Wciąż jednakże utrzymuje się stała liczba naszych rodaków właśnie na Wyspach, którzy postanowili osiedlić się tam na dłużej i założyć własne rodziny. I to właśnie te osoby często chcą przesłać swojej rodzinie w Polsce paczki z podarunkami czy różne ważne rzeczy. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się własny pojazd czekając do kolejnej wyprawy w rodzinne strony.

Paczka do Polski

Na szczęście coraz liczniej można zaobserwować firmy, które specjalizują się w płatnym transporcie zróżnicowanych paczek między tymi dwoma krajami. Dla zainteresowanych jest to duże ułatwienie, gdyż pozwala to wysyłać paczki kiedy tylko się chce za bardzo przyzwoite pieniądze. Większość firm kurierskich rozlicza się uzwględniając wagę przesyłki. Im jest cięższa, tym droższy jest koszt transportu, natomiast dużą zaletą tego rodzaju usługi jest to, że firmy kurierskie oferują możliwość dostarczenia nawet bardzo dużych paczek, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że bardzo duża przysłka, które łącznie waży nawet 80-100 kilogramów nie będzie mogła zostać dostarczona pod wskazany adres. Oczywiście – jest to jak najbardziej możliwe.

Jak wysłać paczkę do Polski?

Kurierzy Polska-Anglia oraz Anglia-Polska pracują w dość dobry dla zainteresowanych sposób – wystarczy tylko zadzwonić i wskazać adres pod jakim powinien zjawić się kurier. Wtedy następuje dogadanie terminu a w dniu dostawy kurier odbiera paczkę, waży ją oraz wystawia rachunek opiewający na kwotę uzależnioną właśnie od wagi. Paczki do Polski najczęściej wysłać można nawet kilka razy w tygodni, dlatego termin nie powinien stanowić problemu, zwłaszcza, że i tak jest to o wiele szybciej aniżeli my mielibyśmy dostarczyć naszą paczkę samodzielnie. Paczki do Polski to średnio 20 do 25 funtów w przypadku wagi do 25 kilogramów. Jest to dość duża waga, nie musimy zatem martwić się, że przekroczymy standardową opłatę. Jeśli jednak to się zdarza, firmy kurierskie mają przygotowany specjalny cennik, który mówi nam ile będziemy musieli zapłacić dodatkowo. Co więcej, część z firm posiada w ofercie transport nie tylko małych paczek do kilkudziesięciu kilogramów, ale także dostarczenie pod adres np. pojazdów.