Browse By

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne weszły na rynek kilka lat temu i od początku trafiły na dobry grunt. Sceptycy twierdzili jednak, że to tylko chwilowa moda, która skończy się tak szybko, jak szybko się zaczęła. Okazało się jednak, że konsumenci bardzo docenili wartość produktów eko, a trend zaczął się rozwijać w szybkim tempie.

Jedynym miejscem, w którym mogliśmy z początku znaleźć kosmetyki naturalne była drogeria online. Produkty były wytwarzane z reguły na małą skalę, często rzemieślniczymi sposobami, dlatego nie trafiały do sieci handlowych, które miały podpisane kontrakty z koncernami. Z czasem jednak nawet czołowi gracze na rynku zauważyli, że kosmetyki eko to dobry sposób na przyciągnięcie nowych klientów.

Dzisiaj drogeria internetowa to niejedyny sposób na zdobycie kosmetyków tworzonych z naturalnych składników. Możemy dostać je w aptece, zielarni, markecie lub sklepie zlokalizowanym w galerii handlowej. Patrząc na bogactwo oferty w tym segmencie rynku można zadać sobie pytanie, czy warto stosować produkty eko? A jeśli tak, to dlaczego?

Bezpieczeństwo

Podstawowym założeniem kosmetyki naturalnej jest stosowanie głównie surowców, które są bezpieczne dla naszego zdrowia. W klasycznych produktach, jakie możemy znaleźć na sklepowych półkach, stosowane są składniki, które potrafią być agresywne – powodować alergie, zatykać pory, naruszać warstwę ochronną skóry. Dodaje się je po to, aby zintensyfikować działanie produktu, a czasem jest to najłatwiejszy sposób na mocną konserwację i przedłużenie ważności. Sięgając po naturalny kosmetyk możemy mieć pewność, że zawarte w nim składniki są zdrowe i nie będą miały negatywnego wpływu na naszą skórę.

Uniwersalność to oszczędność

Aż 30 proc. internautów deklaruje, że kupuje kosmetyki online. To ogromna oszczędność, ponieważ zakup bezpośrednio u producenta (np. w rodzinnej, małej wytwórni) jest najtańszym rozwiązaniem. Ale to niejedyna oszczędność, z jaką możemy liczyć stosując produkty eko – większość kosmetyków posiada uniwersalny skład, który odpowiada na potrzeby różnych partii naszego ciała, różnych typów skóry i różnego wieku. Wszystko dzięki zastosowaniu surowców bezpiecznych, o wiadomym źródle pochodzenia, np. naturalnych olejów.

Skuteczność działania

Nasze prababki nie posiadały kosmetyków, jakie znamy dzisiaj. Dla nich pozostawała wiedza o ziołach i minerałach, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Współczesny trend eko wraca do mądrości przodków i zasobów, jakie daje nam natura. Ekstrakty z ziół, a nie ich syntetyczne odpowiedniki, to najlepszy sposób na bezpieczną, a zarazem skuteczną terapię i pielęgnację skóry. Jesteśmy stworzeni przez naturę i tak też powinniśmy się traktować – jako jej część. Właśnie dlatego naturalne składniki kosmetyków okazują się w dłuższym działaniu dużo skuteczniejsze od syntetycznych, agresywnych zamienników, które mogą dostarczać nawet 500 szkodliwych związków dziennie (!). Ekstrakty wspierają funkcjonowanie skóry, choć na efekty czasem trzeba czekać – nagrodą za cierpliwość jest długofalowe polepszenie jej stanu.