Browse By

Dlaczego warto okleić samochód folią wrappingową?

Car wrapping staje się coraz bardziej popularny w Polsce, mimo że za granicą jest on już powszechnie wykorzystywane od wielu lat. Technika ta polega na oklejenie samochodu specjalistyczną folią, dzięki której możliwe jest osiągnięcie określonego efektu wizualnego, wyróżnienie samochód do spośród innych lub wykorzystanie pojazdu jako swoistej mobilnej reklamy danego przedsiębiorstwa.

Ponadto nałożona na lakier folia jest w stanie skutecznie go chronić nawet przez wiele lat. Warto pamiętać o tym, że nałożenie folii na samochód wymaga odpowiednich narzędzi do car wrappingu. Jakie zalety wiążą się ze skorzystaniem z car wrappingu i kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Wyróżniaj się na drodze

Car wrapping cieszy się rosnącą popularnością wśród osób, które pragną wyrazić swój charakter oraz osobowość poprzez atrakcyjny wygląd pojazdu. Oklejanie samochodów folią wrappingową jest świetnym rozwiązaniem aby zmienić kolor lub tylko poszczególne elementy na naszym aucie.

Niekiedy wieloletnie korzystanie z pojazdu sprawia, że zaczyna się on nam nudzić i z chęcią zdecydowalibyśmy się na jego wymianę, jednak ze względów finansowych nie możemy pozwolić sobie na takie szaleństwo. W tym przypadku car wrapping pozwoli nam odświeżyć samochód, nadać mu innego wyglądu bez konieczności wydawania ogromnej ilości pieniędzy.

Zastosowanie folii umożliwia uzyskanie efektu matu, błyszczącej powierzchni oraz wielu innych wersji. Wygląd naszego samochodu po wykorzystaniu folii wrappingowej możemy samodzielnie zaprojektować. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie kilku kolorów sprawiając, że detale będą wyróżniały się na tle pozostałych.

Warto puścić wodze wyobraźni – wszelkie pomysły możemy w każdej sytuacji skonsultować ze specjalistami, dzięki którym będziemy mogli uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy. Profesjonaliści świadczący usługi będą mogli pomóc nam w wyborze rodzaju folii, a proces samego nakładania produktu na lakier będzie przebiegał w odpowiednich warunkach.

samochód z folią wrappingową

Dzięki temu folia będzie w stanie przetrwać długi czas bez zmiany swojego wyglądu. Istotna jest także sama jakość zastosowanej folii. Tania folia z pewnością wyblaknie po dłuższej ekspozycji na promieniowanie światła słonecznego. W związku z tym, poszukując firmy zajmującej się car wrappingiem wystrzegajmy się podejrzanie tanich usług.

Ochroń swój lakier

Folia jest również doskonałym rozwiązaniem w momencie gdy chcemy zabezpieczyć lakier przed zniszczeniem. Częste użytkowanie samochodu sprawia, że lakier narażony jest na działanie kamieni, promieniowania słonecznego, soli, owadów czy piasku. Nawet wkładając ogrom wysiłku w dbanie o lakier na pojeździe, po określonym czasie zawsze znajdą się na nim przetarcia czy niewielkie rysy.

Regularne eksponowanie samochodu na czynniki zewnętrzne powoduje stopniowe pojawianie się niekorzystnych zmian, które mimo tego, że niemal  niewidoczne sprawiają, że całość prezentuje się mniej atrakcyjnie chociażby dla samego właściciela. Dla prawdziwych perfekcjonistów może to stanowić spory problem.

Folia wrappingowa będzie w takim przypadku zapewniała idealną ochronę, która sprawi, że samochód będzie mógł dłużej wyglądać świeżo i estetycznie. Oklejenie samochodu jest doskonałą alternatywą dla lakierowania. Wiele osób decyduje się na założenie folii na nowy samochód, dzięki czemu po wielu latach użytkowania, po ściągnięciu folii, lakier jest w idealnym stanie, a samo auto wygląda jakby wyjechało prosto z salonu.

W taki prosty sposób możemy zabezpieczyć swój samochód i sprawić, że mimo upływu lat wiąż będzie prezentował się nienagannie.

Samochód jako reklama

Z car wrappingu korzysta obecnie coraz więcej przedsiębiorstw – zarówno rozbudowanych korporacji jak i mniejszych działalności gospodarczych. Stosując folię mogą oni ujednolicić wizualnie pojazdy firmowe sprawiając, że jednocześnie staną się one swoistą reklamą przedsiębiorstwa. Folię wrappingową wykorzystuje się np. na samochodach dostawczych czy delegacyjnych.

Dzięki odpowiednio dobranej folii tego typu reklamy mogą być zmieniane w krótkich odstępach czasu w zależności od indywidualnych potrzeb. Folię możemy zastosować zarówno na cały pojazd jak i na jego część np. naklejając napis na drzwi lub na przednią maskę. Coraz częściej widujemy na drogach zabawne reklamy, które znajdują się na pojazdach firmowych.

Jest to doskonały sposób aby zainteresować potencjalnych klientów. Niekiedy są to również podstawowe informacje na temat danej firmy, czasami ich oferta lub obecnie obowiązujące promocje.