Browse By

Czym charakteryzuje się odzież medyczna?

Odzież medyczna to specyficzny rodzaj odzieży ochronnej przeznaczonej dla pracowników służby zdrowia, czyli lekarzy, pielęgniarek, instrumentariuszek, ratowników medycznych czy także salowych. W skład asortymentu odzieży medycznej wbrew pozorom nie wchodzą tylko fartuchy i spodnie, ponieważ wybór oraz potrzeby są o wiele większe.

Podstawowy sprzęt medyczny – fartuchy

Żaden lekarz ani pielęgniarka nie będzie w stanie pracować w szpitalu czy przychodni bez odpowiedniego fartucha, który zastępuje prywatną odzież oraz zabezpiecza przed zabrudzeniem i zniszczeniem.

fartuch medyczny

W naszym sklepie można zaopatrzyć się w białe fartuchy zarówno dla Pań, jak i Panów. Kobiece wersje przygotowaliśmy w kilku fasonach, dzięki czemu można wybierać między krótszymi i dłuższymi fartuchami w zależności od preferencji. Dla męskiej części lekarskiego personelu przygotowaliśmy klasyczny, biały fartuch.

Czym charakteryzuje się odzież medyczna?

Skoro do pracy w szpitalu czy przychodni chodzimy codziennie, a nasz fartuch czy innego rodzaju odzież medyczna jest niejednokrotnie wykorzystywany przez 12 bądź nawet 24 godziny na dobę, jeśli mamy rozpisane tak długie dyżury, trzeba zainwestować w taką odzież, która będzie wytrzymała, i to nie tylko na zniszczenie w trakcie pracy, ale także na częste pranie.

Bywa, że w trakcie pracy możemy się spocić, dlatego użycie detergentów będzie konieczna, by codziennie czuć się komfortowo w obecności pacjentów. Tkaniny powinny też być odporne na blaknięcie i odbarwienie, zwłaszcza jeśli zależy nam, by fartuch pożył trochę dłużej niż kilka miesięcy intensywnej pracy.

Nie chcemy przecież wymieniać całej medycznej garderoby tylko dlatego, że nasz biały fartuch niespodziewanie stał się bardziej szary.

Odzież medyczna musi być praktyczna, wygodna i profesjonalna

W fartuchu czy spódnicy medycznej spędzamy wiele godzin, dlatego nie możemy sobie pozwolić na dyskomfort. Materiały, z których wykonane są ubrania, powinny być przewiewne i wygodne, nie krępować ruchów. Nie mogą nas uwierać w jakimkolwiek miejscu czy przeszkadzać w pracy. W szpitalu i przychodni nie ma miejsca na za długie rękawy czy nogawki.

Jest za to miejsce na praktyczne rozwiązania. Odzież medyczna powinna mieć co najmniej kilka kieszeni, by można w nich schować choćby stetoskop, termometr bądź długopis czy inne niezbędne przy pracy narzędzia. Przydadzą się też napy, dzięki którym będziemy mogli zapiąć nasz fartuch.

Nasze fartuchy mogą być uszyte na miarę, są wykonane z bawełny i poliestru, co sprawia, że spełniają wszystkie te cechy, a dodatkowo nie będą pogniecione, choćby po to, by przy pacjentach nasi klienci wyglądali profesjonalnie i schludnie.

MEDIZAL.PL

Dobrze, gdy materiał nie chłonie wilgoci i jest odporny na zaplamienia.

Odzież medyczna powinna być wykonana w taki sposób, by się nie zsuwała w trakcie pracy

Lekarz, instrumentariuszka czy pielęgniarka wykonują wielokrotnie czynności wymagające skupienia i dużej precyzji. Dotyczy to zwłaszcza lekarzy w trakcie operacji. Dlatego specjalne wymogi powinny spełniać fartuchy wykorzystywane w trakcie zabiegu.

Materiał, z którego są szyte, powinien być jałowy i antybakteryjny. Warto, by fartuch można było zawiązać lub zapiąć w taki sposób, by żadne jego elementy nie utrudniały pracy personelu medycznego: nic nie może się zsuwać, za to powinno przylegać. W tym celu dobrze sprawdzi się odzież wyposażona w troczki, rzepy i zatrzaski.

W pracy chcemy czuć się wygodnie, komfortowo i barwnie, taka powinna być też odzież medyczna

To, że pracujemy w służbie zdrowia, która z różnych względów kojarzy się głównie z kolorem białym, nie znaczy, że nie można wybrać wielokolorowych strojów medycznych. W naszym sklepie oferujemy także wybór barwnej odzieży dla Pań, które chciałyby przy okazji wzbudzić zaufanie pacjentów, zwłaszcza dzieci, i zrezygnować z tradycyjnej bieli.

Fioletowe spodnie rurki bądź kolorowy czepek z troczkami w różnych wzorach to nasza propozycja dla nowoczesnych lekarek. Oferujemy także szeroki wybór kolorowych bluz medycznych.

Dla nieco bardziej wymagających kobiet znajdą się sukienki medyczne i żakiety, w których możemy w pracy czuć się elegancko, profesjonalnie, nie tracąc przy tym wielu zalet płynących z cech odzieży medycznej.