Browse By

Czy warto czytać książki katolickie?

Czytanie niewątpliwie rozwija człowieka. Niezależnie od tego co czytamy, nasza wiedza rośnie, nasz zasób słów również rośnie, uczymy się nowych rzeczy, zaczynamy rozumieć pewne zależności, korelacje, wkraczamy do innych światów. A jak wygląda z sytuacja z książkami katolickimi? Czego nas uczą i dla kogo są przeznaczone?

Wiara, samoświadomość, pojednanie

Zbliżenie się do Boga, Kościoła oraz samej wiary dla wielu osób stanowi poprzeczkę nie do przeskoczenia. Usilne próby zrozumienia sensu wiary i zjednania się z praktykującymi członkami społeczności katolickiej kończą się niczym. Wiele osób próbujących odszukać sens w wierze, szybko porzuca swoje starania, kiedy uznają, że ich próby spełzają na niczym. Niektórzy myślą również, że ich prośby niespełnione przez Boga to znak, że ten nie istnieje i nie może zagwarantować im niczego. Teolodzy oraz osoby bardziej roztropne uważają natomiast, że wiara musi objawiać się cierpliwością oraz wytężonym wysiłkiem. Bóg bowiem nie podaje rozwiązań na tacy, wskazuje jednak kierunek, daje wskazówki, nakreśla ścieżki i pomaga w sposób, który modlącemu się i proszącemu o łaski wydaje się niewłaściwy, niesłuszny oraz niepowiązany z jego prośbami do niebios. Bóg nie jest przewidywalny, to byt zupełnie nieokreślony i trudno wskazać jak się zachowa, dlatego też cierpliwe dążenie do zrozumienia jego działań jest oznaką wiary prawdziwej. Człowiek wierzący musi mieć świadomość tego, że jego starania mogą w końcu obfitować sukcesem, to jest zrozumieniem wiary, drogi nauki Kościoła i ruchów wykonywanych przez Boga. Tych oraz innych prawidłowości możemy nauczyć się nie tylko z własnego doświadczenia, opowieści innych, ale również z książek katolickim. Książki stanowią świetne uzupełnienie na temat własnych poglądów, przekonań oraz potrafią dać nam brakujące cegiełki do budowania nowych definicji czy rozwiązań. Książki religijne nie tylko uczą, ale także podpowiadają rozwiązania, nigdy nie stanowią bowiem o czymś w stu procentach, są jedynie nakreślanie pewnej sprawy, której zrozumienie pozostawione jest czytelnikom.

Wiara i Kościól - jak mają się do tego książki katolickie?

Literaturę religijną kupisz w księgarni –  KSIĘGARNIA PIELGRZYM

Czytelnictwo to dobry sposób na bliższe poznanie Boga i samego siebie

W książkach katolickich można znaleźć wiele interesujących treści nie tylko dla aktywnych członków społeczności katolickiej, ale także dla tych, którzy nie mają bezpośredniej styczności z wiarą – dla ateistów, agnostyków czy osób wierzących w inne bóstwa. Książki stanowią pewne kompendium wiedzy na temat wiary, życia, świadomości, miłości, filozofii dnia codziennego. Pokazują jak rozumieć siebie, innych, jak kochać świat i bliźniego. Pokazują historie osób nawróconych, a także tych, którzy z jakiegoś powodu odwrócili się od Boga. Książki katolickie dostępne są w ofertach księgarni katolickich, jedną z najpopularniejszych ostatnio pozycji jest książką opowiadająca o muzyce rockmana, który jest zarazem bardzo wierzącą osobą. Wiara może być rozumiana w różny sposób – warto przyjrzeć się jej bliżej, dzięki zagłębieniu się w pozycje z księgarni katolickich. Pomoże nam to poznać świat, moralność oraz przede wszystkim – siebie.