Browse By

Czy można wstawić zwykłe meble do apteki?

Umeblowanie apteki wydawać by się mogło prostą sprawą. Przecież nie potrzeba wkładać w to zbyt dużej pracy, gdyż tak naprawdę nie liczy się wygląd a funkcjonalność, a o nią zadbamy wyłącznie dobrze ustawiając meble. Wszystko było by piękne i przyjemne, gdyby nie fakt, że meble apteczne muszą być atestowane.

Dlaczego meble apteczne muszą posiadać atesty?

Zastanawiając się nad tym problemem przez chwilę, każdy z nas dojdzie do wniosku, że wymóg ten jest jak najbardziej odpowiedni. Przecież w każdym z tych mebli, niezależnie czy to będzie szuflada czy półka, mają zostać przechowywane leki, kosmetyki, suplementy, które codziennie będą pomagały nam w leczeniu różnych schorzeń. Dlatego tak ważne jest, aby miały one stworzoną odpowiednią atmosferę wolną od wszelkich zanieczyszczeń. Tylko wtedy mogą nam zagwarantować całkowite bezpieczeństwo ich użycia.

W naszej pracy wykonujemy codziennie wiele projektów mebli aptecznych. Przez lata zdobyliśmy ogromne doświadczenie w dziedzinie tworzenia mebli, także tych do aptek. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najwyższej jakości meble apteczne ze wszystkimi wymaganymi atestami.

Całe szczęście, że opakowania są coraz bardziej wytrzymałe.

Ogromną rolę w kwestii bezpieczeństwa leków stanowią ich opakowania. To dzięki odpowiednim opakowaniom leki są odporne na wszelkie działania niepożądane takie jak promienie słoneczne, temperatura, wilgotność czy inne. Dzięki dużemu rozwojowi w tym kierunku, atesty na meble apteczne nie są już tak rygorystyczne, a my możemy być pewni, że leki które kupujemy, są całkowicie bezpieczne.

Niestety, zwykłe meble tylko do domu

Niestety pragnąc umeblować aptekę, musimy kupić odpowiednie meble, które posiadają atesty. Mimo rozwoju dziedziny opakowań leków, przepisy w tym kierunku nie zmieniły się znacząco i meble muszą być stworzone przez odpowiednich specjalistów. Zwykłe meble możemy wykorzystać jedynie w naszym domu, a do aptek wymagane są meble apteczne.