Browse By

Co zwiedzić w świętokrzyskim?

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych, które kojarzą się z tym regionem, z pewnością jest szlak górski Gór Świętokrzyskich. Jest to najbardziej popularne miejsce znajdujące się w całym województwie. Jest jednak wiele atrakcji różnego typu, których nie można pominąć, a o których ludzie z innych regionów Polski nie zdają sobie sprawy.

Atrakcje turystyczne w świętokrzyskim

Bogactwo województwa świętokrzyskiego przyciąga wielu turystów z całej Europy. Dlatego też jest to teren zaopatrzony w wiele hoteli, moteli, zajazdów czy pensjonatów różnego rodzaju. Możemy więc skorzystać z wszelkich noclegowni i zwiedzać przez parę dni daną miejscowość. Dodatkowo, przystępne ceny zachęcają turystów do skorzystania z okazji. Wiele typów noclegów w każdym mieście charakteryzuje się różnorodnością. Możemy bowiem skorzystać nie tylko z hoteli, ale też z kwater prywatnych czy z kempingu. Dlatego województwo świętokrzyskie jest tak cenione. Różnorodność, na jaką możemy się tu natknąć, świadczy o tym, że wiele atrakcji jest docenianych przez ogromną liczbę turystów.

W województwie świętokrzyskim możemy zwiedzić m.in. Prywatne Muzeum Ludowe mieszczące się w Adamowie, czy Muzeum Dawnej Wsi, znany bliżej jako ‘’Domek Tkaczki’’. Istnieją również muzea, w których możemy zobaczyć niespotykane na co dzień elementy. Na przykład, może to być znane w całym województwie Muzeum Siekier, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz wiele innych.

Świętokrzyskie atrakcje dla dorosłych i dzieci

Województwo świętokrzyskie gwarantuje nam również świetną zabawę i poznanie wielu ciekawych historii dzięki wielu zamkom, które znajdują się na tym terenie. Ruiny zamków również należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych elementów turystycznych w tym województwie. Dlatego też warto się tam wybrać w wolnym czasie. Jeżeli chodzi o rezerwaty, jednym z najbardziej znanym jest Bukowa Góra, Ewelinów, Gaj oraz Góra Sieradowska. Rezerwaty na tych terenach zapewniają nam niepowtarzalne widoki, które warto jest uwiecznić. Wszelkie pomniki, parki oraz kąpieliska najlepiej jest odwiedzić w sezonie, jednak niezapomniane wrażenia będą nam towarzyszyć w każdej porze roku.

hotel świętokrzyskie

Łysa Góra obok Świętego Krzyża stanowi cel wielu wycieczek turystycznych.

Na szczęście, wiele jest alternatyw dla dzieci. Żeby nasze maluchy zbyt szybko nie znudziły się zwiedzaniem zamków czy kościołów, warto je zabrać do znanej w całym województwie indiańskiej wioski, parku miniatur czy parku z dinozaurami. Warto bowiem zapewnić naszym dzieciom odpowiedni poziom rozrywki, aby i one mogły miło spędzić czas podczas rodzinnego wyjazdu. W województwie świętokrzyskim możemy skorzystać z wielu różnorodnych atrakcji, dlatego też miejsce to należy do jednego z najczęściej odwiedzanych w całej Polsce. Warto wykorzystać więc w pełni cały wolny czas, który spędzimy z rodziną. Województwo świętokrzyskie jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce, które zawiera tak wiele atrakcji.


Dla tych, którzy oprócz zwiedzania ciekawych miejsc lubią wypoczywać w doskonałych warunkach, Hotel Europa Świętokrzyskie przygotował specjalną ofertę dla klientów indywidualnych. Więcej na http://www.europa-hotel.pl/.