Browse By

Co zrobić ze starymi meblami po remoncie?

Remont mieszkania to często duże przedsięwzięcie, które generuje nie tylko wysokie koszty, ale też ogrom prac związanych ze zmianą wyposażenia wnętrz. Dobrą praktyką jest sprzedaż starych mebli, które jeszcze nadają się do użytku. To rozwiązanie przynosi wiele pozytywnych efektów. Jednym z nich jest poprawienie stanu budżetu o kwotę sprzedaży starego wyposażenia mieszkania.

Remont i wymiana mebli – czy zawsze trzeba to robić?

Najczęściej remonty kojarzone są także ze zmianą mebli. W wielu jednak przypadkach jest to tylko kaprys właścicieli lokalu, ponieważ meble jeszcze nadają się do użytku bez potrzeby ich zmiany. Często wystarczy tylko zmienić podłogę, pomalować ściany oraz zmienić okleinę na meblach. Jeśli jednak właściciel mieszkania upiera się co do wymiany mebli to warto rozważyć opcję ich sprzedaży zamiast wyrzucania do utylizacji. W dzisiejszych czasach są wciąż rodziny, których nie stać na zakup nowego wyposażenia mieszkania. Meble używane są natomiast dla nich szansą na urządzenie się, a dla właściciela możliwością podreperowania budżetu remontowego o kilka złotych.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że sprzedaż mebli pozwala na ich dalszą eksploatację co przekłada się na bycie ekologicznym, ponieważ nie dostarcza się dodatkowych zbędnych „śmieci” do środowiska, które będzie trzeba utylizować.

Co zrobić z meblami nie nadającymi się do użytku?

Wykonując remont może okazać się, że meble nie będą nadawać się do ponownego użytku i odsprzedaży. W takim przypadku trzeba zamówić w profesjonalnej firmie kontener przystosowany do wyrzucania odpadów wielkogabarytowych. Pozwoli to na sprawne i prawidłowe pozbycie się popsutych mebli i wyposażenia wnętrza. Dodatkowo tego typu uszkodzone wyposażenie może zostać przetworzone na inne, zupełnie nowe meble przez stolarzy, którzy wykorzystują odpadki. Bezwzględnie nie można wyrzucać tego typu rzeczy bezpośrednio np. do lasu bądź na ogólnodostępne śmietniki, ponieważ jest to zabronione prawnie oraz zwyczajnie nieetyczne w stosunku do innych ludzi oraz środowiska naturalnego.

Profesjonalne firmy sprzątające, a utylizacja mebli

Warto wiedzieć, że istnieją firmy, które zajmują się szeroko pojętą tematyką utylizacji mebli oraz odpadów wielkogabarytowych. Pracownicy takich przedsiębiorstw są w stanie szybko pozbyć się wywozu starego wyposażenia, które nie nadaje się do użytku. Istotny jest także fakt, że odpady wielkogabarytowe podczas wynajmu profesjonalnej firmy wynoszone są przez pracowników szybko i bez zbędnych problemów. Decydując się na samodzielne wynoszenie trzeba liczyć się z dużymi nakładami siły fizycznej oraz przymusem poproszenia  o pomoc sąsiada bądź kogoś z rodziny. Firmy sprzątające wynoszą oraz przewożą zużyte meble do zakładu stolarskiego, który zajmuje się ich utylizacją i odzyskiem elementów, które mogą nadawać się do ponownej obróbki.

Wywoz mebli

Stare meble – sprzedać czy oddawać?

Szlachetnym uczynkiem będzie oddanie starych mebli na rzecz osób potrzebujących bądź osobom, których nie stać na nowe wyposażenie wnętrza. Jeżeli jednak osoba wykonująca remont pragnie podreperować budżet przeznaczony na remont warto rozważyć opcję sprzedaży mebli za niższą cenę aniżeli w sklepie. Podczas wyceny trzeba uwzględnić amortyzację oraz zniszczenia, które widoczne są gołym okiem na powierzchni mebla. Dobrą praktyką podczas prób sprzedaży sprzętu jest także propozycja, że kupujący otrzymuje niższą cenę jeżeli sam wyniesie i zabierze wszystkie zakupione produkty. Pozwala to także zminimalizować koszty i nakład prac związanych z pozbyciem się mebli z mieszkania. Warto także decydować się na montaż mebli pod tzw. zabudowę, ponieważ ich wymiana nie będzie konieczna przez wiele lat.

Czy warto płacić za usługi firm sprzątających?

Jeżeli budżet remontowy pozwala na podjęcie decyzji o wykorzystaniu firmy sprzątającej to zdecydowanie warto taką decyzję podjąć. Pozwoli to nie tylko szybko, ale i bezpiecznie pozbyć się starych mebli bez zmartwień o sposób ich utylizacji oraz przewozu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie – szczególnie w sytuacjach, w których liczy się czas wywozu aby ekipa remontowa mogła wykonywać dalsze prace w mieszkaniu.

 

Tego typu rozwiązania sprawdzają się najczęściej w blokach, ponieważ noszenie mebli z wysokich pięter może okazać się niezwykle czasochłonne dla osób nie posiadających wprawy.

Jedną z firm zajmujących się profesjonalnym wywozem i utylizacją mebli jest przedsiębiorstwo Vector. Więcej szczegółów o usługach z zakresu sprzątania mieszkań można znaleźć na ich stronie internetowej: https://vector-uslugi.pl/.

Vector logo

 

Vector

Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
Tel.: 725 392 578
WWW: https://vector-uslugi.pl/

Firma działa na terenie całej Polski.