Browse By

Co zrobić podczas kontroli policyjnej we Włoszech?

Firmy transportowe najczęściej działają nie tylko na terenie jednego kraju, ale przewożą zarówno ludzi, jak i rozmaite produkty za granicę. Z tego względu kierowcy, którzy pracują w takich firmach logistycznych, muszą być zawsze na bieżąco ze zmianami w prawie drogowym nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach, do których najczęściej jeżdżą. Jest to bardzo istotne, ponieważ w każdym kraju obowiązują nieco inne zasady ruchu drogowego i należy się do nich dostosowywać. Jak odpowiednio przygotować kierowcę do pracy na rynkach zagranicznych i o czym należy pamiętać? Jak przygotować go do przejścia ewentualnej kontroli policji na terenie Włoch, Niemiec lub innego kraju? Podpowiadamy!

Polskie firmy transportowe muszą dopasować się do zagranicznych przepisów

Kontrola celna oraz ewentualna kontrola policyjna kierowcy we Włoszech podczas pokonywania trasy z ładunkiem za granicą są standardem w pracy każdego zawodowego kierowcy. Zdarzają się stosunkowo często i nawet nie zawsze muszą być spowodowane łamaniem przepisów. Często miejscowa policja sprawdza auta na zagranicznych rejestracjach, aby upewnić się, że transport na teren ich kraju został przywieziony w sposób legalny i że wszystko przebiega zgodnie z przepisami, które obowiązują na ich terenie.

Kierowcy powinni być gotowi na tego typu spotkania i mieć przygotowane odpowiednie dokumenty, które w danym kraju należy okazać. Bardzo ważne jest, aby znali oni przepisy nie tylko obowiązujące w Polsce, ale także w krajach, przez które przejeżdżają, przewożąc ładunek z punktu A do punktu B.

Kontrola policyjna kierowca Włochy

Często zdarza się, że kierowcy podróżują po wielu różnych krajach. Dlatego też należy wymagać od nich znajomości przepisów z różnych państw Europy i świata, w zależności od tego, do jakich krajów najczęściej się oni udają. Dbanie o to, aby zawsze mieli oni aktualną wiedzę w zakresie prawa drogowego w państwach, do których najczęściej jeżdżą, jest bardzo ważne i leży po stronie pracodawcy. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, aby dostarczać kierowcom wszelkich informacji w tym zakresie i nowości z zakresu prawa drogowego i dotyczącego przewożenia ładunków zza granicy. To zadanie żmudne i wymagające, dlatego warto oddelegować do tego specjalny zespół lub skorzystać z zewnętrznej pomocy profesjonalnej firmy outsourcingowej.

Skorzystaj z pomocy prawdziwych profesjonalistów od szkolenia kierowców

Korzystanie z usług zewnętrznych przedsiębiorstw w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, w końcu prowadzenie własnej firmy jest bardzo wymagające.

Trzeba mieć specjalistyczną wiedzę z różnych dziedzin i na bieżąco pilnować wszelkich zmian zachodzących w prawie transportowym, finansowym, kadrowym oraz w wielu innych dziedzinach dotyczących danej działalności.

Dlatego też, aby sobie to znacznie ułatwić, warto skorzystać ze wsparcia zewnętrznego przedsiębiorstwa, które zajmie się tym za Ciebie. W firmach transportowych prowadzenie dokumentacji kierowców oraz przeprowadzanie dla nich szkoleń i przygotowywanie materiałów informacyjnych na temat przepisów w krajach, do których jeżdżą oni z ładunkami, bardzo często powierzane jest firmom zewnętrznym. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i bardzo rozsądne. Takie przedsiębiorstwa zawsze trzymają rękę na pulsie. Mają aktualną wiedzę, z której potrafią korzystać oraz bardzo dobrze przekazać ją kierowcom podczas specjalnych szkoleń oraz w specjalnych materiałach edukacyjnych. Z ich pomocą Twoja firma będzie w tym zakresie prowadzona w stu procentach zgodnie z przepisami i normami.