Browse By

Co składa się na obsługę inwestycji budowlanej?

Inwestycja budowlana to poważne przedsięwzięcie, które często jest spełnieniem marzeń rodziny lub szansą na rozwój firmy. Inwestycja tego typu może być dokonywana przez firmę prywatną, przez właściciela przedsiębiorstwa z dowolnej branży lub przez renomowanego dewelopera.

Wsparciem w inwestycji budowlanej może być jej kompleksowa obsługa przez firmę zewnętrzną. Na czym polega taka usługa i jakie działania są w jej ramach wykonywane? Kiedy warto skorzystać z takiej opcji? Dowiedz się więcej!

Co wchodzi w skład obsługi inwestycji budowlanej?

kierownik budowyPodjęcie decyzji o rozpoczęciu budowy domu wielorodzinnego lub nowego budynku firmowego wymaga odpowiedniej wiedzy oraz przeanalizowania naprawdę wielu istotnych kwestii. Jest to bowiem niezwykle wymagające przedsięwzięcie, którego należy odpowiednio dopilnować, aby wszystko na pewno poszło zgodnie z planem. Do tego właśnie przydaje się inspektor nadzoru inwestorskiego oraz nadzór budowlany. Usługi tego typu wchodzą najczęściej w skład szerszej usługi, jaką jest obsługa inwestycji budowlanej przez profesjonalną firmę zewnętrzną, w której pracują odpowiedni specjaliści, z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą oraz wykształceniem. Tego typu oferta jest ogromnym ułatwieniem podczas każdej inwestycji budowlanej zarówno mieszkalnej, jak i użytkowej. Zazwyczaj obejmuje działania z zakresu przygotowania budowy, prowadzenia jej oraz zakończenia inwestycji.

W pierwszym etapie przygotowania inwestycji budowlanej profesjonalna firma zajmie się zrobieniem rozeznania w kwestii sytuacji prawnej gruntu i oszacowaniem kosztów, a także uzyskaniem wszelkich potrzebnych zezwoleń oraz przyłączeń, bez których budowa nie będzie mogła ruszyć. Po przejściu do etapu rozpoczęcia budowy budynku, firma zapewniająca obsługę inwestycji budowlanej zajmie się nadzorem i koordynacją prac budowlanych, nadzorem inwestorskim, pilnowaniem dostaw materiałów oraz odbiorami częściowymi i końcowym. Na zakończenie przeprowadzone zostaną przez specjalistów wszelkie kontrole i testy, a także przygotowana będzie pełna dokumentacja budowlana w tym również pozwolenie na użytkowanie budynku lub zaświadczenie o zakończeniu budowy.

Dla kogo skierowana jest oferta obsługi inwestycji budowlanej?

firma budowlanaProfesjonalna obsługa inwestycji budowlanej to idealna opcja dla każdego, komu zależy na dopilnowaniu wszystkich istotnych kwestii podczas stawiania konstrukcji budowlanej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto nie zna się zbyt dobrze na prawie budowlanym obowiązującym w Polsce oraz na wszystkich normach obowiązujących w tym zakresie czy też pracach budowlanych w ogóle. Ponadto w przypadku dużych konstrukcji wielorodzinnych zatrudnienie inspektora nadzoru budowlanego, którego usługi wchodzą w skład oferty obsługi inwestycji budowlanych, jest obowiązkowe. Specjaliści zajmą się dopilnowanie wypełnienia przez ekipę wszystkich istotnych założeń. Będą trzymali rękę na pulsie po to, aby wszystko było realizowane zgodnie z planem i z wykorzystaniem odpowiednich materiałów określonej jakości. Dzięki temu budynek na pewno będzie w pełni bezpieczny oraz porządnie wykonany, a jego ostateczny wygląd na pewno spełni oczekiwania przyszłych właścicieli.

Kompleksowa obsługa inwestycji budowlanej zapewni Ci sprawny przebieg prac oraz brak zmartwień. Inwestor zastępczy zajmie się wszystkimi najważniejszymi kwestiami i decyzjami. Dopilnuje, aby wszystkie elementy były poprawnie postawione i wykonane, a inwestycje finansowe przeprowadzone w sposób zgodny z planem. Dzięki temu nie będziesz musiał przejmować się praktycznie niczym i po przeprowadzeniu kontroli budynku po zakończonych pracach po prostu odbierzesz do niej klucze oraz akt własności, aby móc zacząć wykorzystywać budynek do określonych celów. Jest to rozwiązanie, które pozwala na skupienie się na innych obowiązkach i interesach, które sprawdzi się zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i inwestorów biznesowych, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia.