Browse By

5 powodów dla których warto jechać do Austrii z dziećmi

Austria to kraj, który zdecydowanie może pochwalić się pięknymi pejzażami oraz wspaniałą architekturą. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu właśnie w tym kraju. Austria jest świetną destynacją nie tylko dla samotnych podróżników, ale także dla całych rodzin. Co takiego jest w tym kraju, że warto jest się do niego wybrać? Czy Austria jest dobrym miejscem dla dzieci i się im spodoba?

5 rzeczy, które wato robić w Austrii całą rodziną

Pierwszym z powodów, dla których warto jest pojechać z całą rodziną do Austrii to Alpy, jedne z najpiękniejszych gór na świecie. Poza tym, w sezonie masz niemal pewność, że góry i stoki do zjeżdżania na nartach będą pokryte śniegiem, dzięki czemu tobie oraz twoim dzieciom nic nie zakłóci dobrej zabawy.

Drugim powodem, dla którego warto jest się wybrać do tego niewielkiego kraju, jest stosunek ceny do jakości usług, które są tam wykonywane. Za relatywnie niewielkie pieniądze (chociaż oczywiście trzeba przyznać, że ceny tam są w euro) możesz spodziewać się naprawdę wysokich standardów, które przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedziesz tam z dziećmi.

austria alpy

Trzecim powodem, który zdecydowanie zachęca do tego, aby zainwestować we wczasy w Austrii, to możliwość nauczenia się jazdy na nartach. W Austrii funkcjonuje multum szkółek narciarskich, które nauczają na światowym poziomie, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że nabędziesz odpowiednią, właściwą technikę, jak też i umiejętności, których tak bardzo pragniesz. Szkółki prowadzone są zarówno dla dorosłych, jak też i dla dzieci.

Warto pamiętać, by wybierając się do Austrii skorzystać z oferty sprawdzonego i zaufanego biura turystyki aktywnej. Idealnym przykładem jest biuro Beskid Travel, które organizuje rodzinne wyjazdy na narty do Austrii.

Czwartym powodem, dlaczego to właśnie Austria jest świetnym miejscem, do którego warto jest się wybrać, to relatywna łatwość dostania się tam. Można wybrać połączenie lotnicze, ale można także dostać się tam za pomocą samochodu. Drogi w Austrii są na naprawdę wysokim poziomie, dzięki czemu można po nich jeździć z przyjemnością.

Piątym i ostatnim powodem, dla którego warto właśnie Austrię wybrać na swoją zimową destynację jest naprawdę sporo pięknych miejsc do zwiedzania. Austria pełna jest pięknych pałaców i cudownych miejsc. Wiele miast austriackich zdecydowanie jest warta zobaczenia! Wiedeń co roku przyciąga bardzo wielu turystów.

Kiedy warto jest wybrać się na wczasy do Austrii wraz z rodziną?

Stolica Austrii, Wiedeń jest doskonałą destynacją przez cały rok, jednak w góry zdecydowanie lepiej jest się wybrać w ciągu zimy. To właśnie wtedy uruchamiane są stoki narciarskie, na których można zjeżdżać całą rodziną. To właśnie wtedy najprężniej działają szkółki narciarskie, tak polecane. To właśnie wtedy można ujrzeć przepiękne, ośnieżone krajobrazy górskie.

Oczywiście w cieplejsze miesiące można się wspinać po górach, ale jest to rozrywka innego typu niż zjazdy na nartach, niestety średnio nadająca się dla małych dzieci. Chodzenie po górach jest mimo wszystko bardzo stresujące i męczące. Trzeba cały czas iść w górę i być skoncentrowanym.

Dlatego to właśnie sezon zimowy jest najlepszy dla rodzin z dziećmi. Jeżeli więc planujesz rodzinny wyjazd, przemyśl właśnie ten kierunek. Jest modny, wygodny, w miarę tani i zdecydowanie łatwo jest się do Austrii dostać na wiele sposobów.