Browse By

3 propozycje prezentów komunijnych

Zbliża się maj, wraz z nim czas I Komunii Świętej, a co za tym idzie – pora przygotowywania prezentów dla dzieci przystępujących do tego ważnego w rodzinach katolickich sakramentu. Drobne upominki dla dziecka przynoszą zwykle nie tylko najbliżsi członkowie rodziny, ale i pozostali goście zaproszeni na uroczystość I Komunii Świętej. Jakie prezenty warto przygotować dla dziecka? Podpowiadamy.

Prezent na komunię dla chłopca

Pula pomysłów, spośród których można wybrać dziś prezent dla chłopca z okazji I Komunii Świętej, jest bardzo duża, zarówno w kategoriach większych i droższych prezentów, jak i drobnych upominków. Na uwagę gości zasługują tu oczywiście wszystkie podarunki z motywem religijnym – medaliki i krzyżyki na łańcuszku, pamiątkowe wydania Biblii czy ciekawe wydania ukazujące się w księgarniach właśnie z okazji I Komunii Świętej. Z perspektywy dziecka znacznie bardziej interesującymi prezentami będą jednak te, z których może korzystać na porządku dziennym w ramach rozrywki czy zgłębiania swoich pasji. 

Od wielu lat niezastąpiony na liście prezentów komunijnych dla chłopca zdaje się być rower lub inny sprzęt sportowy odpowiadający zainteresowaniom młodego człowieka. Rowery, rakiety tenisowe, porządna piłka, ochraniacze, kask, deska snowboardowa – wszystkie z powyższych będą pobudzały dziecko do aktywności fizycznej, zachęcą do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale co najważniejsze, dadzą dziecku mnóstwo radości i rozrywki w formie zdrowego ruchu. Wybierając rower bądź inny sprzęt sportowy, pamiętajmy jedynie, by przy tak ważnej okazji wybrać nieco lepszy, porządny model – na prezent dla dziecka może złożyć się nawet kilka osób, a sprawdzony rower z wyższej półki nie tylko będzie podobał się bardziej, ale przede wszystkim posłuży dziecku przez wiele lat. 

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki? 

Podobnie jak w przypadku prezentów dla chłopca, kupienie dziewczynce medalika i krzyżyka na łańcuszku lub innej pamiątki I Komunii Świętej będzie doskonałym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku dziewczynek lubiących nosić biżuterię. Równie dobrym pomysłem będą książki, zarówno spośród dziecięcej klasyki, jak i nowszych, młodzieżowych wydań. O podpowiedź warto poprosić osoby pracujące w księgarni lub zaczerpnąć wiedzy od rodziców dziecka.

Praktyczny prezent? Jeśli chcesz zainwestować w porządny prezent komunijny, warto pomyśleć o elektronice. Odtwarzacze muzyki, czytniki e-booków, aparaty fotograficzne, a nawet smartfony, tablety i laptopy stały się w ostatnich latach jednym z głównych punktów na liście poradników prezentowych – dla dziewczynki, która dopiero rozwija i poszerza swoje zainteresowania taki gadżet może być jak najbardziej trafiony

Zegarek – klasyczny prezent dla każdego dziecka

Zegarek Timex TW2T66500

Zegarek to świetny pomysł na prezent komunijny. Zarówno model Timex TW2T66500, jak i inne z kolekcji producenta, znaleźć możesz na stronie internetowej sklepu YESAP.

Zegarki na nadgarstek mogą wydawać się w dobie smartfonów i wszechotaczającej technologii nieco zbędne. Trudno jednak nie zauważyć, że nawet ci korzystający na co dzień z telefonu, komputera, laptopa czy jakiegokolwiek innego urządzenia w dalszym ciągu stawiają na klasyczny dodatek, jakim jest zegarek, i regularnie z niego korzystają. Odpowiednio dobrany zegarek to praktyczny prezent komunijny zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Wykonać można także indywidualny grawer.

Klasyczny dodatek o ponadczasowej wartości, który nigdy nie wyjdzie z mody jest zdecydowanie lepszą propozycją niż chwilowe trendy, z których dziecko za kilka lat wyrośnie. Jeśli poszukujesz wyjątkowego, funkcjonalnego prezentu na komunię, ładny młodzieżowy zegarek z pewnością sprawdzi się tu doskonale. Wybierz model znanej marki, jak choćby Casio Baby-G czy jeden z modeli dziecięcych z oferty Lorus, a na pewno trafisz w gusta młodszych członków swojej rodziny. Dobrym pomysłem będą też wszelkiego rodzaju smartwatche cieszące się dzisiaj dużą popularnością – podłączenie zegarka ze smartfonem na pewno zainteresuje młodego fana nowych technologii, a sam zegarek z grawerem na komunię spełni zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną, i będzie cieszył dziecko przez wiele lat.