Browse By

Skutecznie pozbądź się cellulitu – zabieg usuwania cellulitu

Cellulit, znany również jako pomarańczowa skórka, to nieestetyczna przypadłość skóry, która najczęściej znajduje się na udach, brzuchu czy na ramionach. Cellulit powstaje z różnych przyczyn. Okres dojrzewania, ciąża, połóg oraz nieprawidłowa dieta czy genetyka, to najczęściej wymieniane powody, które zalicza się do przyczyn powstawania tego problemu.
Jakie są sposoby na pozbycie się cellulitu i które z nich są najbardziej skuteczne? W tym artykule poznasz odpowiedzi na pytania i poznasz szczegóły jednej z najczęściej wykorzystywanych metod na walkę z cellulitem. Dowiedz się o udogodnieniach, jakie oferuje nam dziś medycyna estetyczna i poznaj szczegóły zabiegu, jakim jest karboksyterapia.

Karboksyterapia – sposób na cellulit

Zabieg zwany karboksyterapią, jest jednym z najbardziej bezpiecznych i najskuteczniejszych metod na zwalczanie odwiecznego problemu, jakim jest cellulit. Karboksyterapia cieszy się dużą popularnością w kosmetologii oraz w szeroko pojętej medycynie estetycznej.
Karboksyterapia jest określana jako terapia medyczna. Polega ona na wprowadzaniu dwutlenku węgla poprzez wykorzystanie cienkich igieł. Igły wbija się podskórnie lub śródskórnie. Ogromną cechą szczególną tego zabiegu jest fakt, iż może mu się poddać każda zdrowa osoba w wieku od 10 do 99 lat. Warto jednak pamiętać, że tak jak w przypadku większości zabiegów – również i przy karboksyterapii istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą nie zakwalifikować do odbycia terapii.

Jak odbywa się zabieg karboksyterapii?

Podczas wykonywania zabiegu, pacjent może odczuwać dyskomfort – jest on związany ze specyfiką wykonywania zabiegu. Bezpośrednio pod skórę aplikowany jest dwutlenek węgla. Stopień bólu jest jednak kwestią indywidualną. Każdy z nas bowiem zupełnie inaczej toleruje ból. Trzeba jednak pamiętać, że zabieg karboksyterapii nie zalicza się do zabiegów bolesnych.
Znaczna większość klinik odnowy biologicznej czy gabinetów kosmetycznych, przeprowadza zabieg podgrzewając gaz. Podgrzewanie dwutlenku węgla jest wskazane, ponieważ to pozwala znacznie zmniejszyć doznania związane z bólem. Obecnie, pacjenci mogą liczyć na wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii. To pozwala na regulowanie temperatury aplikowanego gazu. Poprzez wykorzystanie podwójnych systemów grzewczych, pacjenci nie muszą martwić się o dyskomfort ani o ból.

Usuwanie cellulitu

Warto wspomnieć o tym, że oprócz usuwania cellulitu, tę metodę możemy także wykorzystać do redukcji tkanki tłuszczowej. Dwutlenek węgla, którzy aplikowany jest bezpośrednio do organizmu, zmienia swą postać na kwas węglowy. Zadaniem tego kwasu jest uszkadzanie komórek tłuszczowych oraz rozpuszczanie ich. Karboksyterapia w tym procesie wzmaga drenaż limfatyczny oraz cyrkulację tlenu w miejscu, które poddawane jest zabiegowi.

Wskazania do karboksyterapii

Istotną kwestią przed zapisaniem się na zabieg, jest skontaktowanie się ze specjalista, który określi, czy możemy poddać się zabiegowi. Do wskazań można zaliczyć przede wszystkim cellulit. Jest to najbardziej powszechny problem kobiet w bardzo różnym wieku. Warto jednak dodać, że często z zabiegu korzystają osoby cierpiące na problem rozstępów, nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie oraz na rozległe zmarszczki.
Dodatkowo, Karboksyterapia jest zabiegiem stosowanym w przypadku, gdy naszym problemem są worki i cienie pod oczami. Aplikacja podskórna dwutlenku węgla jest idealnym sposobem na skuteczne i długotrwałe zwalczenie wiotkości skóry i problemu łysienia. Pacjenci bardzo często wybierają ten zabieg w celu rewitalizacji skóry.
Ze względu na szerokie możliwości jakie daje nam Karboksyterapia, warto pamiętać o tym, że zabieg ten może być wykonywany również w przypadku wielu innych problemów.