Browse By

Pytanie – jak wyczyścić tapicerkę samochodowa?

Z naszym autem jeździmy na myjnie, woskujemy, czyścimy kokpit z kurzu, ale nie możemy zapomnieć również o tapicerce. Czasami w trasie spędzamy wiele godzin, fotele potrafią więc bardzo się ubrudzić. Jak wyczyścić więc tapicerkę samochodową?

Najpierw odkurz

Jeśli chcesz wyczyścić materiał, którym pokryte są fotele i kanapy w twoim aucie, najpierw porządnie ją odkurz. Dzięki temu usuniesz zewnętrzne zanieczyszczenia i zmniejszysz ryzyko powstania zacieków po praniu tapicerki oraz nie wetrzesz zewnętrznego brudu głębiej.

Plama czy całość?

Masz tylko kilka plam, które chcesz wyczyścić? Spróbuj je usunąć ściereczką z czystą wodą. Materiały obiciowe aut zazwyczaj są łatwe do czyszczenia, więc powinno się udać. Jeśli jednak plama nie znika i będziesz musiał stosować środek czyszczący, to zastanów się, czy od razu nie wyczyścić całego elementu, ponieważ mogą powstać nieestetyczne zacieki lub wyczyszczona powierzchni będzie wyróżniać się na tle reszty.

Odśwież cała tapicerkę

Raz na jakiś czas warto również odświeżyć całą tapicerkę auta. Pranie tapicerki przywróci jej nowy wygląd. Oprócz tego pozwoli na pozbycie się zabrudzeń, zabije roztocza oraz pomoże w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów – tak możemy wyczytać na http://www.ecomack.pl/. Czyszczenie tapicerki poprawi również wygląd auta, co może być przydatne zwłaszcza przy sprzedaży auta.

Odkurzacz piorący

Najłatwiej wyprać tapicerkę przy pomocy odkurzacza piorącego. Nie warto jednak wydawać pieniędzy na taki sprzęt. Pomyślmy o skorzystaniu z pomocy profesjonalistów, którzy już za około 150 złotych pomogą nam odświeżyć obicia naszych foteli i kanap samochodowych. Oprócz tego, że dysponują oni odpowiednim sprzętem, to gwarantują oni również wysokiej klasy środki piorące, co pomoże w szybkim czasie doprowadzić wnętrze naszego auta do porządku. Oprócz tego takie firmy czyszczą również tapicerki skórzane i konserwują je, co pomaga na dłużej zachować ich czystość i porządek.