Browse By

Które części do ciągników są najpopularniejsze?

Poszukiwanie części zamiennych do ciągników to dla wielu rolników rzeczywistość, z którą muszą mierzyć się co najmniej raz, a czasem nawet kilka razy do roku.

Właściwe przygotowanie maszyny do pracy, zarówno przed jak i po sezonie zdecydowanie usprawnia pracę i pozwala na lepsze efekty działań w polu, dlatego też nie każda część może być podczas naprawy zastosowana. Czy awarii ulegnie skrzynia biegów, silnik, czy dowolny element kabiny kierowcy, wymiana na sprawdzone i zaufane części to gwarancja bezpiecznej i sprawnej pracy. Bazując na ofercie jednego z największych internetowych supermarketów rolniczych sprawdziliśmy, jakie części do ciągników są dziś kupowane najczęściej i w których elementach warto postawić na najwyższą jakość.

 

Popularne części do ciągników: Napęd

Skrzynia biegów, sprzęgło, czy wszelkie elementy przesądzające o prawidłowym działaniu silnika to pierwsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę podczas regularnych przeglądów ciągnika i wymienić w momencie, gdy ich usterka nie jest jeszcze zbyt poważna. Przy tak potężnej maszynie wszelkie filtry, tłoki, uszczelki czy przewody ssące mogą zużywać się dość szybko, a nikt nie chce raczej doświadczyć unieruchomienia ciągnika na środku pola, w trakcie długiego dnia pracy. Wśród często kupowanych części napędu do ciągników pojawiają się przede wszystkim:

  • oringi,
  • turbosprężarki,
  • uszczelki do pokrywy zaworu,
  • uszczelki do wału korbowego,
  • uszczelki do głowicy silnika,
  • uszczelki do kolektora ssącego.

Popularne części do ciągników: Chłodnice, zawory i filtry

Chłodnica to oczywiście podstawowy element wyposażenia każdej maszyny spalinowej, gwarantująca bezpieczne użytkowanie pojazdu. Tak ważny element nie powinien nigdy pracować z usterką, dlatego też chłodnice, obok zaworów, tłumików, akumulatorów czy rozruszników stanowią jedne z częściej kupowanych części do ciągników. Bez sprawnej elektroniki, napędu i silnika nawet najwyższej klasy ciągnik nie będzie spełniał swojej roli.

Nic więc dziwnego, że to właśnie tu wiele osób stara się znaleźć jak najlepszą okazję cenową, a jednocześnie wydajność zdolną przygotować ciągnik do pracy przez cały sezon.

Popularne części do ciągników: Zewnętrzne elementy konstrukcyjne

Każdy sprawny ciągnik musi być bezpieczny i wygodny podczas pracy, dlatego też jedną z popularniejszych kategorii części do ciągników są właśnie elementy karoserii i kabiny kierowcy. Drabinki, błotniki, czy schodki, choć pozornie nieistotne, w rzeczywistości odpowiadają za bezpieczeństwo użytkowania ciągnika bez którego nie ma mowy o wydajnej pracy w polu. Równie ważną rolę odgrywają tu wszelkie uchwyty maski, grille chłodzące i zaślepki, czy przesuwając się w głąb kabiny poduszki, sprężyny i amortyzatory. Dość powiedzieć –  bez odpowiedniego wyposażenia wnętrza nie ma mowy o wygodnej pracy przez cały sezon polowy.

Jeśli chodzi o konstrukcję zewnętrzną ciągnika, tu oczywiście dochodzą też kwestie wszelkich maszyn dodatkowych stosowanych podczas pracy na polu, jak choćby akcesoria do stosowanych z ciągnikami sieczkarni. Nie warto zapominać też o oponach, dętkach, czy całych kołach, które zawsze warto mieć w warsztacie. Do tego dochodzą oczywiście kwestie świateł i żarówek, lusterek czy reflektorów pozwalających na użytkowanie pojazdu zgodnie z prawem i poruszanie się nim poza terenem prywatnym.

Wszystkie części, począwszy od tych najbardziej kluczowych dla pracy ciągnika i kończąc na tych, których obecność często się ignoruje są dostępne w całej sieci. Aby mieć jednak pewność, że będą one sprawdzone i pozwolą na swobodne i bezpieczne użytkowanie ciągnika, warto postawić na miejsca takie jak Dojczfar.pl, oferujące części od najlepszych producentów, pasujące do szerokiej gamy ciągników.