Browse By

Krówki jako świetny dodatek podczas wesela!

weselePo wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „atrakcje ślubne” otrzymujemy 620 tysięcy rezultatów. Widać więc, że możemy wybierać spośród bardzo wielu elementów. Jak wybrać coś, co każdemu sprawi przyjemność, będzie pasować do naszego ślubu i nie zrujnuje budżetu? Wystarczy kupić ślubne krówki z nadrukiem!

Czym są krówki?

To słodkie i ciągnące się cukierki, które zna każdy z nas. Krówka jest krystalicznym deserem, a kontrolowanie krystalizacji roztworu cukru jest kluczem do pysznej, gładkiej ciągutki. Jednym z najważniejszych aspektów każdego cukierka jest ostateczna tekstura. Temperatura oddziela twarde karmelki od krówek i maleńkich mikrokryształów cukru, dzięki czemu jest ona jędrna, ale gładka. Sekret sukcesu ciągutek polega na tym, aby te kryształy tworzyły się we właściwym czasie. Jednak tak naprawdę to pyszne słodycze tworzone z mleka cukru i masła. Po tym jak masa zostaje zagotowana i wystudzona, jest cięta na mniejsze kawałki i zmienia się w łakocie, które uwielbiamy wszyscy.

Historia krówek nie jest do końca jasna. W Stanach Zjednoczonych uważa się, że te ciągutki to amerykański wynalazek. Większość osób uważa, że pierwsza partia krówek była wynikiem przypadkowej zmiany w produkcji karmelków.

W 1886 roku krówka sprzedawana była w lokalnym sklepie spożywczym w Baltimore za 40 centów za funt. Jest to pierwsza znana sprzedaż ciągutek. List, znaleziony w archiwach Vasser College, napisany przez Emelyn Battersby Hartridge, ujawnia, że kuzyn jej szkolnej koleżanki zrobił krówkę w 1886 roku w Baltimore i sprzedał ją za 40 centów za funt.

W 1888 r. Panna Hartridge poprosiła o przepis na krówkę i zrobiła 30 funtów tych cukierków na aukcję seniorów Vassara. Od tego momentu przepis był bardzo popularny. Później szkoły Smith i Wellesley opracowały własną recepturę na ten przysmak.

W Polsce krówki zagościły co najmniej w latach 20. XX wieku. W tamtym czasie Feliks Pomorski rozpoczął produkcję słodyczy w Poznaniu, gdzie tworzono te słynne cukierki i pakowano w papierki z rysunkiem krówki. To właśnie to opakowanie sprawiło, że ciągutki w Polsce zaczęły być powszechnie znane pod tą nazwą. I od tamtego czasu cieszą się niezmienną popularnością.

Najlepsze krówki z Twoim nadrukiem znajdziesz na stronie krowki24.pl

Dlaczego powinniśmy mieć krówki na naszym ślubie?

Dziękowanie wszystkim gościom za ciepłe słowa, prezenty i wspólne biesiadowanie to tradycja znana od dawna i bardzo miły gest. Ciężko jednak znaleźć coś, co będzie smakować wszystkim, możemy dostosować do stylu naszego wesela i nie zrujnuje naszego budżetu. Jednak znane nam krówki spełniają wszystkie te kryteria. Będą smakować i starszym, i młodszym. Możemy dać je do domu i łatwo będzie je podzielić i przewieźć. Kiedy goście wstaną następnego dnia po biesiadzie do białego rana na pewno z chęcią przypomną sobie poprzedni wieczór i uzupełnią poziom cukru.

Nie bez znaczenia jest również to, że papierki na krówkach możemy łatwo i szybko personalizować. Opakowanie może nawiązywać kolorystyką i wzorem zarówno do zaproszeń, jak i do dekoracji ślubnych. Nie zależnie więc od tego, czy urządzamy elegancki bankiet w minimalistycznym stylu, czy bardziej kameralne przyjęcie na świeżym powietrzu dopasujemy opakowanie do tego, czego potrzebujemy. Mogą znajdować się na nim nasze inicjały, imiona, data ślubu lub słowo „dziękujemy”. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. A dzięki temu, że nadruk może być wykonany w prosty sposób nie zrujnuje to naszego budżetu.