Browse By

Jak wybrać drukarkę?

ażdy, kto stanął przed wyborem odpowiedniego modelu drukarki wie, że nie jest to prosta sprawa, dlatego w poniższym artykule zaprezentujemy wskazówki dotyczące wyboru drukarki tak, aby spełniała wszelkie Twoje wymagania.

Odpowiemy na pytanie jaka drukarka lepiej sprawdzi się w biurze a jaka w w domu, jakie urządzenie jest bardziej ekonomiczne – atramentowe czy laserowe? Doradzimy kiedy zainwestować w urządzenie wielofunkcyjne, jak je eksploatować i jak często serwisować.
Jeżeli szukasz modelu który dobrze sprawdzi się w domu lub małej firmie polecielibyśmy drukarki atramentowe ponieważ, są tańsze w eksploatacji, bardziej przyjazne dla środowiska i drukuję szybciej. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że ten typ urządzeń lepiej sprawdza przy drukowaniu zdjęć czy grafik niż przy dokumentach tekstowych. Dodatkowo należy zwrócić czy jej materiały eksploatacyjne (np. tonery i tusze) danego modelu są niedrogie i czy ona sama pobiera niewiele energii. Drukarką która charakteryzuje się dobrą relacją jakości do ceny jest model HP Officejet Pro 6230 jej cena to około 200zł. Posiada moduł WiFi i port USB, dodatkową jej zaletą jest funkcja automatycznego wyłączania się po danym czasie bezczynności, co minimalizuje zużycie energii.
Jeżeli posiadasz większą firmę i urządzenie będzie mocno eksploatowane polecielibyśmy zainwestowanie w drukarkę laserową. Wybierz taką, która zapewni niskie koszty eksploatacji i tani druk bardzo dobrej jakości. Jedynymi wadami drukarek laserowych jest wyższy poziom generowanego hałasu i większe zużycie energii. Naszą propozycją modelu, który sprawdzi się w większej firmie to Samsung SL-M2026 jego cena to około 280 zł.

Jest to kompaktowe urządzenie, które nie zajmuje zbyt dużo miejsca a jego dopracowane wzornictwo sprawia, że praca z nim należy do przyjemnych. Maksymalna rozdzielczość druku tego urządzenia wynosi aż 2400×600 dpi.
Nawet jeśli zainwestujemy w dobry jakościowo i nowoczesny sprzęt musimy liczyć się z koniecznością dokonywania okresowych przeglądów konserwacyjnych. Regularne badania techniczne pozwalają na szybkie wykrycie ewentualnych usterek i ograniczą koszty kolejnych napraw. Konserwacje urządzeń kopiujących polecamy dokonać po wykonaniu określonego nakładu wydruków, w zależności od modelu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy stron A4 lub 1-2 razy w roku.

Warto poszukać serwisu z długoletnim doświadczeniem, ekspertów którzy specjalizują się w modelach danego producenta. Serwis 3D OFFICE w Szczecinie posiada zespół fachowców, którzy serwisują sprzęt biurowy takich marek jak HP, Brother, Canon, Epson, Samsung, Ricoh, Nashuatec, Rex-Rothary, Develop, Kyocera, OKI, Dell, Xerox.

Drukarska poleasingowa HP

Drukarska poleasingowa HP – model LaserJet P2055DN można zamówić w 3D Office za 455 złotych.

Dodatkowo, jako serwis cieszącym się dużym zaufaniem stałych klientów korzysta wyłącznie z oryginalnych części zamiennych. Jeśli macie pytanie dotyczące funkcjonowania lub wyboru sprzętu eksperci 3D OFFICE chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości.