Browse By

Jak mieć stale czysty dom?

Kiedy prowadzimy intensywny tryb życia zazwyczaj sprzątanie trudno jest wcisnąć w nasz grafik. Zaczynamy tydzień od czystego domu, jednak w środku tygodnia okazuje się, że nie widać śladu po naszej pracy. Do piątku dom stanie się pełną strefą katastrofy – to znaczy, dopóki nie zabierzesz się za porządki, które znów trwają cały dzień. Jak utrzymać czysty dom minimalnym nakładem pracy?

Zainwestuj w środki czystości z Niemiec

sprzątanieNie bez powodu Niemcy słyną z czystości, naprawdę znają się na rzeczy. Ich dbałość o czystość jest czasem wręcz pedantyczna. Nie oznacza to jednak, że niemieckie panie domu lubią poświęcać wiele czasu na sprzątanie – wręcz przeciwnie.
Z tego względu niemieccy producenci chemii od lat udoskonalają swoje produkty i dbają o to, aby były one jak najskuteczniejsze. Każdy kiedyś podczas sprzątania walczył z zaciekami, kamieniem na armaturze czy tłustymi plamami w kuchni. Długie minuty szorowania zabrudzonych powierzchni spowalniają nasze porządki i są niezwykle męczące. Z tego względu warto zdecydować się na chemię z Niemiec, która jest znacznie skuteczniejsza i przyśpieszy naszą pracę.

Zadbaj o swoją sypialnię

Jeżeli chcemy mieć czysto przez cały czas zacznijmy od ścielenia łóżka jak tylko wstaniemy. To sprawi, że o wiele trudniej będzie wczołgać się do niego z powrotem i zapewni nam czystość.
Dodatkowo warto w naszej szafie stworzyć kosz do którego odkładamy już nie używane ubrania. Kiedy rano się ubieramy i zauważamy, że coś jest zbyt szczupłe, nie leży jak kiedyś, ma plamę lub po prostu nie czujemy się w tym dobrze, to możemy wrzucić właśnie do tego kosza. Dzięki temu zamiast ogromnych porządków raz w roku na bieżąco pozbywamy się niepotrzebnych rzeczy. To sprawia, że nasz bałagan jest znacznie mniejszy.
Jeżeli chcemy utrzymać porządek w naszym domu to na koniec dnia nie rzucajmy ubrań na krzesło. Wyrzućmy je do prania, a jeżeli możemy je jeszcze nosić to powieśmy je w szafie. Dzięki temu będziemy mieli na bieżąco porządek, a jednocześnie mniej prania i prasowania.

Zadbaj o przedpokój

sprzątanieWiele bałaganu tworzy się, kiedy wychodzimy lub wchodzimy do domu. Z tego względu warto w przedpokoju przygotować sobie „pas do lądowania” po powrocie do domu. Dzięki temu zamiast rozrzucać rzeczy po całym domu, nosić brud na butach i tworzyć bałagan wszędzie, będziemy mogli rozebrać się i zostawić zbędne rzeczy na swoim miejscu. To też zaoszczędzi nasz czas, jeżeli zorganizujemy tam przestrzeń do przechowywania kluczy.

Sprzątaj na bieżąco

Dużo łatwiej jest utrzymać porządek, jeżeli dbamy o niego na bieżąco i wyrabiamy sobie pozytywne nawyki. Łatwiej jest od razu zetrzeć plamę z podłogi niż szorować ją po kilku dniach, kiedy jest zaschnięta i rozniosła się po domu.
Podobnie jest ze zmywaniem naczyń. Dzięki sprzątaniu ich po każdym posiłku nasza kuchnia nie zmieni się w potworną przestrzeń, do której każdy boi się wejść. Nie będziemy też tracić czasu na szorowanie zaschniętego brudu.
To samo dotyczy wynoszenia śmieci. Jeśli chcesz wynieść śmieci, umieść je przy drzwiach wejściowych. Dzięki temu osoba wychodząca z domu zabierze je przy najbliższej okazji. Nikt o tym nie zapomni, a my nie będziemy męczyć się ze zgromadzonymi odpadkami, które zaczynają brzydko pachnieć.