Browse By

Jak inwestować „z głową” w nieruchomości?

Planując inwestycje w mieszkanie lub dom, jedyne co powinno nas interesować to znalezienie jak najlepszej oferty na wzięcie kredytu. To kredyt wpływa na to ile będziemy w stanie musieli zaoszczędzić by spłacić odsetki od rat kapitałowych. Odsetki są jego podstawowym kosztem i musimy pamiętać, że można je zmniejszać. Trzeba tylko wiedzieć jakimi metodami można to uczynić.

Posiadłość

Jeżeli jesteśmy poważnymi inwestorami musimy dążyć do tego, by comiesięczny zysk z poniesionych inwestycji był dla nas jak największy, a ponoszone koszty jak najmniejsze. Zagadnienia te powinny posiadać jak najwyższy priorytet i wówczas być kręgiem zainteresowania każdego inwestora. Koszty jakie ponosimy na działalność finansową możemy znaleźć w rachunku zysków i strat. Są one bez wątpienia naszym największym kosztem. Powinno się dążyć do minimalizacji tej wartości gdyż wynika ona głównie z odsetek. Można to zrobić na kilka sposobów, a jednym z nich jest wybranie najlepszej dla nas propozycji kredytu i wynegocjowanie odpowiednich warunków, na których mielibyśmy taki kredyt uzyskać co wbrew pozorom jest wykonalne.

Sprawdź jakie oferowane są obecnie mieszkania w Żaganiu!

Spojrzeć na sytuację z boku

Pierwszą zasadą jaką powinniśmy przestrzegać w przypadku takich inwestycji jest zachowanie odpowiedniego zdystansowania do oferowanych przez banki kredytów. Ma to ogromny wpływ na to w jaki sposób będziemy w stanie negocjować korzystniejsze dla nas warunki. Pamiętajmy, że banki oprócz tego, że chcą nam umożliwić dokonanie inwestycji, widzą w tym większy cel, którym jest zyskanie dłużnika.

Sposób w jaki myślimy przekłada się na to jakie podejmujemy działania. Jeżeli od początku nastawimy się na to, ze oferta jest nienegocjowana – wówczas nie zyskamy zupełni nic i nie uda nam się zdobyć bardziej atrakcyjnej propozycji. Natomiast jeżeli przestawimy się na technikę myślenia ze strony banku wtedy dostrzeżemy, że tak naprawdę jesteśmy równymi partnerami do rozmowy.

Zatrudnij do pomocy specjalistę

Kolejną rzeczą o jakiej należy pamiętać są doradcy kredytowi. To za ich pośrednictwem możemy wziąć najatrakcyjniejszą ofertę dostępną na rynku. Kredytobiorcy bardzo często poddają się iluzorycznej atrakcyjności oferty i tym samym pozwalają na wysokie prowizje doradcom. Nie ma nic złego w tym, że otrzymują oni tę prowizję, jednak pamiętajmy, że dysponują oni szerokim zakresem ofert, który możemy dostosować do swoich potrzeb.

W związku z tym, że mogą zaproponować nam o wiele więcej, również oferta samego banku może być bardziej atrakcyjna. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że jesteśmy bardzo atrakcyjnym klientem chcąc pożyczyć tak duże sumy pieniędzy. Warto zatem zastanowić się nad zatrudnieniem dodatkowego pomocnika, który jest wyspecjalizowany w tej branży. Mamy na myśli oczywiście doradcę kredytowego, który za odpowiednią zapłatą wykona dla nas bardzo dobrą pracę i wówczas zminimalizujemy nasze koszty finansowe do niskiego poziomu.