Browse By

Jak dbać o skórę twarzy?

Jeżeli planujemy wybrać się do drogerii po kosmetyki, ważne jest, abyśmy wiedzieli, po jaki konkretnie typ kosmetyków się wybieramy. Dobór kosmetyków jest niezmiernie ważny, ponieważ kupując kosmetyki ‘’pierwsze z brzegu’’, możemy się nimi rozczarować. Równie błędne jest rozumowanie, którego założeniem jest, że jak dany krem pomógł koleżance, to nam też pomoże. Nic bardziej mylnego. Ważne jest, abyśmy wiedzieli jakie typy kosmetyków wpłyną na naszą cerę. Nie każdy krem czy podkład bowiem będzie pasował do wszystkich osób. Niektóre, chociaż bardzo wychwalane kosmetyki do cery przesuszonej, nie pomogą osobie, która ma problemy z cerą przetłuszczającą się.

Na jakie typy dzielą się kosmetyki do twarzy?

Kosmetyki zazwyczaj produkowane są z myślą o konkretnym typie cery. Jednak można spotkać się również z takimi, które świetnie się sprawdzą u każdej osoby, bez względu na to, jaki mamy problem z cerą. Kosmetyki do twarzy są dzielone na te przeznaczone do cery tłustej, suchej, mieszanej i trądzikowej. Są to najpopularniejsze podziały i na nich skupia się większość firm. Do kosmetyków często dodawane są różne składniki, na przykład olejek kokosowy, arganowy, ekstrakt z aloesu, miód wiele innych. Owe składniki mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, dlatego warto zapoznać się  ich właściwościami. Jest mnóstwo dodatkowych składników, które zapewniają efekty po pierwszym użyciu.

Oczywiście, często zdarza się, że nie możemy korzystać ze wszystkich rodzajów kosmetyków. Po pierwsze, ze względu na to, że nie każdy kosmetyk nadaje się do naszego typu cery. Po drugie, niektóre kosmetyki wywołują uczulenia, dlatego też warto jest najpierw przetestować na skórze dłoni dany krem lub podkład. Jeżeli mamy alergię na składnik znajdujący się w składzie konkretnego kremu, nie powinniśmy po niego sięgać. Przeciwwskazania dotyczą kosmetyków o charakterze leczniczym lub takim, których używa się w celu pozbycia się blizn lub trądziku. Są to mocne kosmetyki, nieraz wpływające na cały organizm, dlatego taki rodzaj powinien zlecić nam lekarz, jeżeli jest to konieczne. Wszelkie kosmetyki, na które mamy alergię, powinniśmy natychmiast odstawić.oczyszczanie twarzy Konin

Kosmetyki i zabiegi oczyszczania twarzy

Większość kosmetyków ma za zadanie poprawiać nasz wygląd. Jednak wiele jest również takich, które odpowiedzialne są za odpowiednie funkcjonowanie naszej skóry. W zimie wiele osób stosuje kremy, które mają zapewnić ochronę przed zbyt niską temperaturą i wysuszeniem. Kosmetykiem ochronnym do twarzy może także być krem z filtrem UV mający za zadanie chronić nas przed słońcem. Jeżeli natomiast na naszej twarzy pojawiają się zaczerwienienia lub krostki, powinniśmy udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub do dermatologa, a wtedy dostaniemy receptę na odpowiednie kosmetyki ochronne. Kosmetyki do twarzy nie służą więc jedynie poprawie naszego wyglądu.

Jeśli nasza skóra jest w złym stanie lub widoczna jest jej skłonność do nawracających schorzeń, warto rozważyć profesjonalne oczyszczanie twarzy – to specjalistycznie przygotowane zabiegi, które pozwalają na pobudzenie skóry twarzy do regeneracji i zapewniają jej naturalny, zdrowy wygląd.