Browse By

Ile kosztuje rower enduro?

Rowery enduro cechują się różnorodnymi konstrukcjami, które nieraz mogą znacząco wpłynąć na cenę danego sprzętu. Koszty zakupu mogą być bardzo różne i dlatego tak ważne jest aby zakup roweru enduro dokładnie przemyśleć i zaplanować.

Kolarstwo górskie stawia wiele wymagań odnośnie wykorzystywanego sprzętu. Konstrukcja roweru musi być odpowiednio przygotowana na niebezpieczne jazdy po stromych, kamienistych trasach i nie tylko- górskie wyprawy wymagają od jednośladu wszechstronnych umiejętności dzięki, którym możliwe będzie bezpieczne i wygodne przebycie całej trasy. Rower enduro musi zapewnić zarówno możliwość skutecznego dotarcia na szczyt bez konieczności włożenia dużej ilości energii i jednocześnie musi on zagwarantować skuteczną amortyzację i bezpieczeństwo podczas zjazdów.

Rower enduro powinien być dobrany także indywidualnie pod nas. Niektórym bardziej zależy na wjeździe na górę a innym  na zjeździe dlatego parametry sprzętu koniecznie muszą być dobrane tak by w indywidualny sposób zadowalały one posiadacza danego jednośladu.

Cena rowerów enduro będzie mogła znacząco wahać się także ze względu na producenta danego sprzętu. Najtańsze modele możemy znaleźć już za 4 tysiące złotych jednak jednoślady, które mają być wykorzystywane częściej i intensywniej eksploatowane koniecznie powinny cechować się większą wytrzymałością i jakością co jednocześnie wiąże się wyższą ceną.

Rowery specjalistyczne rozpoczynają się od kwoty 7 tysięcy złotych.

Dobrym przykładem może być model  Dartmoor Blackbird czy Kellys Swag 10 lub jeszcze tańsze modele takie jak Calibre Bossnut, Ghost Kato FS 2 AL czy Focus Vice Pro. Nawet jeśli nie jesteśmy przekonani do zakupu droższego niż 7 tysięcy roweru warto rozeznać się i sprawdzić jakie rozwiązania techniczne i funkcjonalne oferują nam producenci rowerów z wyższej półki. Jeżeli chcesz zapoznać się z większą ilością interesujących modeli, koniecznie odwiedź sklep PM Bike by poznać najnowsze modele na 2018 rok! Więcej informacji tutaj: https://www.pmbike.pl/rowery-enduro

Rowery enduro mogą swoją ceną osiągnąć wysoki poziom, jednak aby zaopatrzyć się w sprzęt niemal dla profesjonalistów możemy zainwestować 15 tysięcy i dostać w zamian jednoślad posiadający świetne parametry, który zagwarantuje nam satysfakcję i całkowite bezpieczeństwo podczas jazdy. Modele, których ceny oscylują w granicach 15 tysięcy to np. wykonany z karbonu Trek Stache 9.6,  Kona Honzo CR Race, wykonany z aluminium model Merida Big Trail 900 czy stalowy Orange P7 RS. Materiał z którego został wykonany dany rower również ma kluczowe znaczenie regulujące cenę. Stalowe i aluminiowe ramy są najtańsze. Za rower wykonany z karbonu z pewnością zapłacimy znacznie więcej, jednak warto pamiętać, że cena ta jest adekwatna do jakości użytego materiału i jakości produktu.

rower enduro w akcji

Rowery enduro możemy rozdzielić na dwa modele: full i hardtail. Model full zagwarantuje nam większą kontrolę i bezpieczeństwo zwłaszcza podczas pokonywania trudnych tras, umożliwi osiąganie większych prędkości, jednak decydując się na tę opcję koniecznie należy liczyć się z kosztem zakupu przewyższającym inne modele. Najtańsza rama roweru full wahają się w okolicach 2-3 tysięcy złotych, do tego koszty utrzymania wymagają nakładu ok. 200-400 złotych. Mimo wyższych cen rodzaj ten zapewnia nam maksymalny komfort jazdy i bezpieczeństwo. Rowery enduro hardtail wiążą się z nieco niższymi kosztami. Nowa rama wyniesie nas ok. 750 zł i nie dochodzą do tego konieczne koszty związane ze stałym serwisem.

Warto mimo wszystko pamiętać, że wyższa kwota wydana na rower enduro zazwyczaj łączy się ze znacznie wyższą jakością danego produkty co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy.