Browse By

Czy włosy ombre nadal są w modzie?

Niemal każda kobieta pragnie mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy. Niekiedy efekt taki można osiągnąć tylko dzięki interwencji dobrego fryzjera, który zadba zarówno o ich kondycję, jak i modny kolor. Wybranie odpowiedniego specjalisty, a jednocześnie poznanie aktualnie panujących trendów sprawi, że każda z nas będzie czuła się wyjątkowo na co dzień.

Jednym z ciekawszych, a jednocześnie oryginalnych pomysłów na stylizację włosów jest ombre. Pozornie połączenie kolorów nie wydaje się skomplikowane, a dla wielu kobiet wygląda jak zwyczajny odrost, to rozwiązanie nawet po tylu latach jest nadal popularne i chętnie wybierane. Cieniowanie kolorem ma wiele zalet – nie tylko wpływa na poprawę kolorytu skóry i świetnie prezentuje się przy każdym typie urody. Dodatkowo nie wymaga także długotrwałej pielęgnacji włosów.

Włosy ombre – charakterystyka

Koloryzacja włosów w stylu ombre to cieniowanie koloru od nasady aż po końce. Najczęściej wykonuje się poprzez stopniowe rozjaśnianie końcówek. Niektóre kobiety decydują się na odwrotne ombre – nasada włosów jest jaśniejsza. Aktualnie ombre wykonywane jest również w wielu kolorach, które rzadko spotyka się na włosach – róż, odcienie niebieskiego lub zielonego stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród młodych dziewczyn.

Ombre jest bardziej wyrazistym zabiegiem koloryzacji włosów niż równie popularne sombre. Efekt jest znacznie bardziej widoczny i utrzymuje się dłużej – zwłaszcza na włosach, które szybko rosną.

Na czym polega farbowanie włosów ombre?

Zabieg farbowania włosów w stylu ombre nie jest łatwy i najlepiej poprosić o jego wykonanie profesjonalistę. Rozjaśniacz, który nakłada się na włosy w celu wycieniowanie kosmyków, to silna substancja, która w nadmiarze albo w nieodpowiednich rękach może nieodwracalnie zniszczyć włosy.

Farbowanie w salonie przeprowadza jest sprawnie i dokładnie. Najczęściej fryzjer wraz z klientem określa długość włosów, które będą rozjaśniane i rozpoczyna cały proces od nałożenia rozjaśniacza na same końcówki. Stopniowo rozjaśnia włosy coraz wyżej w taki sposób, aby efekt przejścia koloru był jak najbardziej naturalny. Jednocześnie nie dopuszcza do tego, aby włos rozjaśnił się za bardzo, co zdecydowanie utrudni pielęgnację w domu.

Farbowanie ombre można również przeprowadzić w domowym zaciszu za pomocą farb, które można kupić w niemal każdej drogerii. Warto jednak pamiętać o stopniowym cieniowaniu, a także o tym, że włosy będą miały delikatniejszy kolor.

Czy włosy ombre nadal są popularne?

Chociaż włosy ombre już od wielu lat cieszą się popularnością, aktualnie na taką koloryzację wciąż decyduje się sporo kobiet. Ombre do tego stopnia jest pożądane u klientek salonów fryzjerskich, że większość profesjonalistów takie usługi oferuje. Wiele kobiet, nie wiedząc jaką stylizację pragnie mieć na głowie, decyduje się właśnie na ombre. Efekt końcowy to nie tylko modny akcent, ale również praktyczne rozwiązanie dla zabieganych.

Dla kogo włosy ombre?

Wbrew pozorom włosy ombre nie pasują każdemu. Zwolenniczki rozjaśniania włosów na całej długości raczej źle będą wyglądały w przejaśnionych końcówkach. Ombre poleca się ciemnym blondynkom, brunetkom oraz szatynkom. Z racji tego, że stylizacja włosów przebiega w różny sposób, a do kolorystycznego przejścia wykorzystuje się różne odcienie, efekt jest zaskakujący.

doczepianie włosów ombre

Ciemne blondynki będą miały fryzurę z pazurem, jednocześnie podkreślając swoje rysy twarzy. Brwi będą wyglądały znacznie naturalniej. Ciekawie w ombre zaprezentują się brunetki – zwłaszcza jeśli mają falowane kosmyki. U nich rozjaśniane końcówki nierzadko przybierają odcienie miedzi albo ciepłego złota, przez co ich uroda wychodzi na pierwszy plan. Ombre pasuje także świetnie szatynkom, które pragną zmienić coś w swoim wyglądzie. Nierzadko takie rozwiązanie sprawia, że czują się znacznie pewniej.

Koloryzacja włosów ombre – dlaczego warto się zdecydować?

Ombre już od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych przez salony fryzjerskie na całym świecie. Efekt końcowy pasuje niemal każdej kobiecie, o każdym typie urody. Najlepiej jednak wygląda u pań, które mają włosy długie lub półdługie i delikatnie falowane.

Wygląda na to, że włosy ombre będą modne jeszcze przez kolejne lata, łącząc w sobie zarówno koloryzację rozjaśnieniem, jak i eksperymentalne rozwiązania kolorami tęczy.