Browse By

Czy warto stosować minitoring?

Współcześnie technologia pozwala na zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Bardzo popularnym jest montaż monitoringu, na mniejszą skalę w naszych domach, firmach, jaki tę większą monitorując miasto. Na rynku znajduje się wiele firm, które oferują takie usługi. Skupmy się na monitorowaniu miasta. Co daje nam dzisiejsza technika? Jak możemy ją wykorzystać?

Co dajemonitoring nam dzisiejsza technika?

W dzisiejszych czasach możliwości monitoringu bardzo się rozwinęły. Montowane są ogromne ilości kamer, które podłączone są do jednego rejestratora a obraz wyświetlany jest w czasie rzeczywistym. Istnieje możliwość zapisu tych nagrań i odtworzenia ich w dowolnym czasie. Powstaje tak sieć, która podłączona jest do centrum monitoringu, znajdować się może ono w wybranej przez nas części miasta. Firma dostosowuje swoją usługę do naszych potrzeb. Wraz z nami tworzy plan rozmieszczenia kamer i ustala ich ilość. Kolejnym krokiem jest wybór kamer i rejestratora, od tego zależy, jakość nagrania i późniejsze możliwości rozbudowy sieci monitoringu. Rejestrator wybieramy w zależności od tego, jaką ilość kamer chcemy do niego podłączyć i jaki czas archiwizacji nas interesuje? Firma zajmuję się stworzeniem planu, doborem sprzętu jak również montażem i instalacją. Dzięki temu wszystko, czego potrzebujemy do stworzenia monitoringu miasta mamy podpisując umowę z tylko jedną firmą. Oszczędza nam to czas i pieniądze.

Możliwości monitoringu miasta?

Monitoring miasta realnie wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców i mienia. W strefie działania kamer spada ilość wybryków chuligańskich, kradzieży, prób niszczenia mienia czy napadów. Monitoring można wykorzystać do obserwowania natężenia ruchu drogowego, jest pomocny przy egzekwowaniu wykroczeń dokonanych na drogach miasta. Dzięki funkcji zapisu nagrania mogą posłużyć, jako dowód w sprawie przeciwko przestępcy. Kolejnym sposobem wykorzystania monitoringu jest dodatkowe zabezpieczenie imprez kulturalnych i sportowych. Obraz widziany przez obsługę w centrum monitoringu pozwala na szybką reakcję w sytuacjach zagrożenia osób lub mienia. Kamery montowane są nie tylko na ulicach, ale i w miejscach użyteczności publicznej takich jak urzędy, dworce kolejowe czy obiekty sportowe. Daje to możliwość obserwowania ogromnego terenu będąc w jednym miejscu. Odkąd na świecie wzrosło zagrożenie terroryzmem monitoring stał się swego rodzaju zabezpieczeniem przed atakami. Najnowsze technologie pozwalają na inteligentną analizę obrazu. Umożliwia to wykrycie niebezpiecznych zachowań, przekroczenie strefy bezpieczeństwa czy zniknięcie lub pozostawienie obiektów bez udziału operatora.

Podsumowanie

Monitoring miasta ma ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa i zmniejszenie ilości wykroczeń oraz przestępstw. Firmy takie jak Zuhab z Warszamy specjalizują się w projektowaniu, montażu i wdrażaniu systemów monitoringu. Pomogą nam wybrać najlepsze rozwiązania. Monitoring zostanie dostosowany do naszych potrzeb. Odpowiednia ilość kamer i prawidłowe ich rozmieszczenie pozwoli o zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta.