Browse By

Sprawne rozwinięcie biznesu a dotacje unijne

Zakładając firmę należy zmierzyć się z mnóstwem trudnych pytań, które przelatują nam przed oczami. Czy nasz pomysł na biznes sprawdzi się, czy będziemy mieli klientów, czy uda nam się przegonić konkurencję, czy nasze produkty lub usługi nie zawiodą osób, które będą z nich korzystać…

Nie mamy wątpliwości, że dofinansowanie dla firm to genialny sposób na rozwój

Pytań oraz wątpliwości każdego dnia rodzi się więcej, dopiero po pewnym czasie, kiedy faktycznie zarządzamy już firmą możemy określić czy można już na nie odpowiedź, a jeśli tak to jaka odpowiedź byłaby właściwa. Przed podobnym problemem stają osoby, które przymierzają się do stworzenia biznes planu – ich zadaniem jest przewidzieć sytuację firmy po kilku-kilkunastu miesiącach funkcjonowania. Tylko wnikliwe zagłębienie się w zagadnienia związanie z branżą, w której startujemy pozwoli nam określić pewne czynniki, parametry i założenia. Dobry biznes plan to nie tylko wyliczenia finansowe poszczególnych aktywów bądź usług, to również założenia związane z przyszłością – ile osób nas odwiedzi, ile produktów zostanie kupionych a zleceń zrealizowanych. Aby osiągnąć prawdopodobne wyniki należy przeprowadzić treściwe badania, które mogą dać nam odpowiedzi. Dopasowanie badań do grupy docelowej, do której wytwór naszej firmy ma być skierowany jest kluczowe. Produkując deski snowboardowe nie ma sensu robić ankiety wśród osób starszych, jeśli zaś otwieramy gabinet protetyczny, nie będziemy zaczepiać na ulicy lub w sieci osób młodych – większość z nich nawet nie będzie kojarzyło pojęcia protetyki.

dotacje unijne

Dotacje unijne – do kiedy można je brać?

Rozsądnym etapem na drodze pozyskiwania funduszy jest skierowanie się ze swoimi wnioskami oraz już opracowanym biznes planem do firmy, która pomoże nam uzyskać dofinansowanie dla firm pochodzące z Unii Europejskiej. Osoby, które przebrnęły już przez wiele podobnych projektów może wskazać na słabe strony projektu i skorygować ewentualne potknięcia. Firmy doradcze wskażą również gdzie udać się aby prawidłowo rozpocząć i przejść przez proces weryfikacji naszych wniosków. Bitwa o duże pieniądze jest warta świeczki, gdyż ciekawe koncepcji mogą otrzymać większe dotacje na rozwój działalności – twierdzi przedstawiciel firmy Inicjatywa Euro [źródło: http://www.inicjatywaeuro.pl)