Browse By

Problemy z prawem – czy kancelaria prawna to dobry pierwszy krok?

Najczęściej zgłaszamy się do prawników wtedy, kiedy problem dotyczy nas lecz to nie my musimy się tłumaczyć. My szukamy rozwiązania na naszą korzyść i przeprowadzenia sprawy, który wskaże kto jest winnym, a kto może odejść wolny.

Czy wiesz, że kancelaria prawna nie może reklamować się w prasie?

Jeśli jesteśmy zmuszeni do spotkania się z prawnikami, np. w sytuacji, która według nas jest bezprawna i uderza w nasze dobro i godność najpierw warto skonsultować się z prawnikiem, który udzieli nam prawnej porady. Nie wszystko bowiem nasze spostrzeżenie muszą mieć pokrycie w prawie, oznacza to, że nie każdy czyn, który w naszych oczach wygląda na bezprawny, w świetle ustanowionego prawa też taki będzie. Bezpośrednie spotkanie z osobą, która wszystkie kodeksy zna na pamięć pozwoli nam rozstrzygnąć czy faktycznie mamy rację i sprawę powinniśmy kontynuować czy raczej musimy się wycofać gdyż nasze roszczenia lub wręcz oskarżenie spełzną na niczym. Krótka rozmowa z prawnikiem pozwala się uspokoić i poukładać sprawy. Eksperci od prawa doradzą nam w sprawnie następnych kroków, które ewentualnie będziemy musieli podjąć.

1411947988kdp8g

Renomowany zespół adwokat a trudna sprawa

Jeśli renomowana kancelaria prawna Warszawa zechce pomóc nam w przygotowaniu się do ewentualnej sprawy sądowej musimy liczyć się z tym, że przed sądem – podmiotem decyzyjnym, będziemy musieli jawnie oskarżyć osobę lub instytucję o czyn, który jej zarzucamy. Nie wszystkim wystarczy odwagi by potwierdzić swoje początkowe oskarżenia. Najczęściej ma to miejsce w sprawach o charakterze przestępstwa – pobicie, kradzież, wymuszenie, groźby karalne. Podstawą takiego zachowania jest bowiem strach przed ewentualnym przegraniem sprawy, w tej sytuacji można bowiem spodziewać się, że oskarżony znów będzie kimś, kto teoretycznie będzie mógł nam zagrozić – warto zatem dobrze się przygotować i być gotowym na nawet kilka spraw.