Browse By

Popularność roweru górskiego – na czym polega?

Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju rower służy przede wszystkim do poruszania się po górach. Istnieją dwie główne odmiany roweru górskiego – ATB i MTB, o cym poniżej. Rower górski to jeden z najbardziej popularnych rowerów. Ten typ rowerów był dostępny w Polsce jako pierwszy, jeżeli chodzi o import rowerów na większą skalę. Popularność roweru górskiego utrzymuje się do dziś – wiele osób ma po prostu zaufanie do tego rodzaju rowerów. Jako że rower górski cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, jego produkcją zajmuje się wiele marek. Dlatego możemy wybrać konkretny typ roweru górskiego, który będzie odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb, sylwetki i budżetu.

Przeznaczenie rowerów górskich

Już z nazwy każdy z nas może wywnioskować, że rower górski przeznaczony jest do typowo górskich przejażdżek. Trasy, które odbywają się w terenie, powinny być przemierzane odpowiednim sprzętem. Dzięki posiadaniu dobrego roweru, możliwe jest wygodne i bezpieczne podróżowanie po górach. Rower górski stanowi właściwą alternatywę – jego konstrukcja i budowa przystosowane są do jazdy po górskich ścieżkach. Istnieje parę rodzajów roweru górskiego, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie właściwego typu do naszych predyspozycji. Odbywanie różnych szlaków górskich jest przyjemne dla wielu rowerzystów, dlatego zakupienie dobrego sprzętu jest kluczowe. Rower powinien być przystosowany do tego typu przejażdżek, by mógł zapewniać użytkownikowi bezpieczną i komfortową jazdę.

Jakie istnieją rodzaje rowerów górskich?

Istnieje parę rodzajów rowerów górskich, jednak warto wymienić dwa najważniejsze – MTB oraz ATB. Jest to podstawowy podział rowerów górskich. Rower MTB (Mountain Terrain Bike), to zwykły rower górski, wyposażony w dwa amortyzatory. Rowery te cechują się dość szerokimi oponami. Natomiast rower ATB (All Terrain Bike), jest przeznaczony do jazdy amatorskiej i nadaje się do jazdy po górach i po mieście. Koła rowerów mają wymiary 26, 27,5 oraz 29 cali. Warto posiadać odpowiednią dawkę wiedzy, gdy chcemy zakupić nowe opony lub koła do naszego roweru. Dodatkowo, pozostałe rodzaje rowerów górskich są przystosowane do innych typów tras oraz do konkretnych dyscyplin.

Gdzie je zakupić?

Wiele jest sklepów, do których możemy się udać w celu zakupienia wysokiej jakości sprzętu. Rowery górskie najeżą do popularnych, dlatego też będą one dostępne zapewne w każdym sklepie sportowym lub rowerowym. Często możemy mieć okazję dokonania zakupu przez stronę internetową.

Zakup roweru górskiego musi być odpowiednio przemyślany – spośród wielu różnych typów, musimy wybrać ten, który najbardziej będzie pasował do naszego trybu życia. Ważne jest również, czy uprawiamy konkretną dyscyplinę sportową, jak długo ją uprawiamy itp – podpowiada firma PM Bike.

rower mtb

Rower górski a przemieszczanie się po mieście

Rowery górskie są przeznaczone często do różnych dyscyplin sportowych lub o konkretnego stylu lub miejsca jazdy. Istnieje parę rodzajów roweru górskiego, które pozwalają nam na podróżowanie w miejskim terenie. Jest to przede wszystkim rower ATB

Jest on przeznaczony do jazdy turystycznej, dlatego też nadaje się do jazdy po utwardzonych powierzchniach. Tego typu rower cieszy się popularnością ze względu na swoje zastosowania. Rower górski MTB jest na tyle wygodny, że również możemy podróżować nim po mieście. Jednak do tego celu warto jest zainwestować w rower typowo przeznaczony do podróżowania po asfalcie.


Poznaj szczegółowe informacje na temat rowerów górskich w sklepie PM Bike – oferującym rowery górskie.