Browse By

W jakich sprawach możemy zgłosić się do kancelarii prawnej?

Kto z nas tak naprawdę zna prawo? Niestety jest ono dość skomplikowane i ciężko znać je na wylot nawet prawnikom. Z tego powodu specjalizują się oni zazwyczaj w jakimś obszarze tematycznym. Jednak jego nieznajomość nie usprawiedliwia jego łamania i często może nam zaszkodzić. Z tego powodu istnieje wiele sytuacji, w których najlepiej jest się zgłosić do kancelarii prawnej.

Sprawy rodzinne w sądzie

W dzisiejszych czasach małżeństwa coraz częściej się rozpadają. Jeżeli chcemy, aby rozwód przebiegł szybko i sprawnie powinniśmy zgłosić się do adwokata. Co prawda możemy przeprowadzić cały proces bez niego, ale będzie wymagać to od nas wiele pracy.

Jeżeli jednak nasze rozstanie nie przebiega w przyjaznej atmosferze, zaczynamy walczyć o podział majątku bądź opiekę nad dziećmi to koniecznie powinniśmy udać się do kancelarii prawnej. W takich sytuacjach im wcześniej to zrobimy tym lepiej. Gromadzenie dowodów i stawianie czoła zarzutom kogoś, kogo kiedyś kochaliśmy może być bardzo trudne. Wiele osób w takich sytuacjach ulega emocjom i przegrywa. Profesjonalna kancelaria na to nie pozwoli.

Kancelaria prawna w procesie windykacji

Kancelaria prawna może nam też pomóc w procesie windykacji. Warto pamiętać, że prawnicy mogą pomóc zarówno w wyegzekwowaniu spłaty zadłużenia, jak i w poradzeniu sobie z jego oddaniem.

Jeżeli nasi dłużnicy uchylają się od spłaty swoich zobowiązań to adwokat może pomóc. Zna on wszystkie ścieżki prawne i wie, jak walczyć o nasze pieniądze przed sądem.

Z drugiej strony, gdy popadniemy w długi kancelaria adwokacja może sprawdzić czy działania windykacyjne są zgodne z prawem, a w ostateczności pomogą przeprowadzić nas przez postępowanie upadłościowe lub naprawcze.

Kancelaria prawna dla firm

Jeżeli decydujemy się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej to zdecydowanie powinniśmy mieć zaufanego prawnika. Pomoże on nam już na początku przy zakładaniu i rejestrowaniu spółki handlowej. Jednak na tym się nie kończy. Kancelaria może przygotowywać i opiniować kontrakty handlowe czy inne dokumenty. Jest też niezbędna przy przekształceniach, fuzjach, przejęciach czy restrukturyzacjach. Może nam też pomóc w negocjacjach z kontrahentami.

Nieruchomości a kancelaria prawna

Również kiedy zajmujemy się nieruchomościami warto współpracować z kancelarią prawną. Przede wszystkim są oni w stanie zadbać o regulację stanu prawnego danej nieruchomości i przygotować ją do celów inwestycyjnych. Dobry prawnik będzie nas wspierał na wszystkich etapach realizacji procesu inwestycyjnego i zadba o uzyskanie niezbędnych decyzji w jego ramach.

Adwokaci mogą nam też pomóc w odzyskiwaniu wywłaszczonych nieruchomości bądź w negocjacjach z partnerami publicznymi.

Sam proces budowlany nie jest prostą sprawą i kancelaria prawna może pomóc w jego organizacji, przygotowaniu umów dotyczących robót, prac projektowych czy nadzoru inwestorskiego.

kancelaria prawo budowlane warszawa

Kancelaria prawna SGP

Kiedy mamy sprawę do kancelarii prawnej warto wybrać zaufanego partnera. Właśnie taką firmą jest kancelaria prawnicza Siwek, Gaczyński & Partners. Pracownicy tej kancelarii mają ogromną wiedzę merytoryczną i bardzo duże doświadczenie, dzięki czemu są nam w stanie pomóc nawet w naprawdę trudnych sytuacjach. Słyną też z indywidualnego podejścia oraz elastycznych form współpracy. To sprawia, że kancelaria prawnicza Siwek, Gaczyński & Partners jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Firma ta zajmuje się doradztwem dla firm, procesami i windykacjami, prawem zamówień publicznych, nieruchomości, inwestycji oraz prawem budowlanym i autorskim. Możliwości współpracy są więc bardzo szerokie.