Browse By

Które części do ciągników są najpopularniejsze?

Poszukiwanie części zamiennych do ciągników to dla wielu rolników rzeczywistość, z którą muszą mierzyć się co najmniej raz, a czasem nawet kilka razy do roku. Właściwe przygotowanie maszyny do pracy, zarówno przed jak i po sezonie zdecydowanie usprawnia pracę i pozwala na lepsze efekty działań w polu, dlatego też nie każda część może być podczas naprawy zastosowana. Czy awarii ulegnie skrzynia biegów, silnik, czy dowolny element kabiny kierowcy, wymiana na sprawdzone i zaufane części to gwarancja bezpiecznej i sprawnej pracy. Bazując na ofercie jednego z największych internetowych supermarketów rolniczych sprawdziliśmy, jakie części do ciągników są dziś kupowane najczęściej i w których elementach warto postawić na najwyższą jakość.

Popularne części do ciągników: Napęd

Skrzynia biegów, sprzęgło, czy wszelkie elementy przesądzające o prawidłowym działaniu silnika to pierwsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę podczas regularnych przeglądów ciągnika i wymienić w momencie, gdy ich usterka nie jest jeszcze zbyt poważna. Przy tak potężnej maszynie wszelkie filtry, tłoki, uszczelki czy przewody ssące mogą zużywać się dość szybko, a nikt nie chce raczej doświadczyć unieruchomienia ciągnika na środku pola, w trakcie długiego dnia pracy. Wśród często kupowanych części napędu do ciągników pojawiają się przede wszystkim oringi, turbosprężarki, czy różnego rodzaju uszczelki do pokrywy zaworu, wału korbowego, głowicy silnika, lub kolektora ssącego.

 części rolnicze sklep

Popularne części do ciągników: Chłodnice, zawory i filtry

Chłodnica to oczywiście podstawowy element wyposażenia każdej maszyny spalinowej, gwarantująca bezpieczne użytkowanie pojazdu. Tak ważny element nie powinien nigdy pracować z usterką, dlatego też chłodnice, obok zaworów, tłumików, akumulatorów czy rozruszników stanowią jedne z częściej kupowanych części do ciągników. Bez sprawnej elektroniki, napędu i silnika nawet najwyższej klasy ciągnik nie będzie spełniał swojej roli. Nic więc dziwnego, że to właśnie tu wiele osób stara się znaleźć jak najlepszą okazję cenową, a jednocześnie wydajność zdolną przygotować ciągnik do pracy przez cały sezon.

Popularne części do ciągników: Zewnętrzne elementy konstrukcyjne

Każdy sprawny ciągnik musi być bezpieczny i wygodny podczas pracy, dlatego też jedną z popularniejszych kategorii części do ciągników są właśnie elementy karoserii i kabiny kierowcy. Drabinki, błotniki, czy schodki, choć pozornie nieistotne, w rzeczywistości odpowiadają za bezpieczeństwo użytkowania ciągnika bez którego nie ma mowy o wydajnej pracy w polu. Równie ważną rolę odgrywają tu wszelkie uchwyty maski, grille chłodzące i zaślepki, czy przesuwając się w głąb kabiny poduszki, sprężyny i amortyzatory. Dość powiedzieć –  bez odpowiedniego wyposażenia wnętrza nie ma mowy o wygodnej pracy przez cały sezon polowy.

Jeśli chodzi o konstrukcję zewnętrzną ciągnika, tu oczywiście dochodzą też kwestie wszelkich maszyn dodatkowych stosowanych podczas pracy na polu, jak choćby akcesoria do stosowanych z ciągnikami sieczkarni. Nie warto zapominać też o oponach, dętkach, czy całych kołach, które zawsze warto mieć w warsztacie. Do tego dochodzą oczywiście kwestie świateł i żarówek, lusterek czy reflektorów pozwalających na użytkowanie pojazdu zgodnie z prawem i poruszanie się nim poza terenem prywatnym.

Wszystkie części, począwszy od tych najbardziej kluczowych dla pracy ciągnika i kończąc na tych, których obecność często się ignoruje są dostępne w całej sieci. Aby mieć jednak pewność, że będą one sprawdzone i pozwolą na swobodne i bezpieczne użytkowanie ciągnika, warto postawić na miejsca takie jak Zenox.pl, oferujące części od najlepszych producentów, pasujące do szerokiej gamy ciągników.