Browse By

Kiedy uprawiać seks z prezerwatywą?

Współżycie między dwoma osoba to czynność, która wywołuje silne emocje, zbliża i pozwala się silnie uzewnętrznić. Mnogość słów, którymi można opisać zbliżenie jest tak duża, że to trudno byłoby je tutaj wszystkie przytoczyć.

Kondomy czy prezerwatywy – jak mówią młodzi?

Stosunek dostarcza nie tylko wspaniałych przeżyć i pozwala zaspokoić pożądanie względem drugiej osoby, jest także ryzykowny – zwłaszcza kiedy do aktu dochodzi między dwoma osobami, które robią to na początkowym etapie swojej znajomości, a dodatkowo stosunkowo często zmieniają swoich partnerów. Dlaczego jest ryzykowny? Podczas seksu istnieje możliwość zarażenia się chorobą weneryczną – przenoszoną przez narządy układu rozrodczego. W ten sposób można wywołać u siebie nieprzyjemne i wstydliwe schorzenia, które koniecznie skonsultować należy z odpowiednim lekarze. Im częściej zmienia się partnerów i im mniej wie się o ich dolegliwościach tym łatwiej o problemy w następstwie zbliżenia płciowego.

Sklep z erotycznymi gadżetami dla kobiet

Aby uniknąć takich sytuacji powinno stosować się zabezpieczenie – czysto fizyczne zabezpieczenie. Tabletki antykoncepcyjne pozwolą uniknąć niechcianej ciąży, ale tylko prezerwatywy na sztuki mogą zapobiec przenoszeniu się chorób wenerycznych. Ich koszt jest niewspółmiernie niski w stosunku do kosztu nie tylko pieniężnego ale również psychicznego, który trzeba ponieść, gdy choroba nas dopadnie. W jej czasie nie ma mowy o żadnym kolejnym zbliżeniu – warto zatem się zabezpieczać.

Zbliżenie a prezerwatywy – warto ubierać?

Cena prezerwatywy jest niska, jej założenie nic nas nie kosztuje, co prawda wiele osób twierdzi, że ogranicza stopień przyjemności, jednakże jest to znikoma strata biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenie. Zakładanie prezerwatyw zalecane jest szczególnie tym, którzy korzystają z tzw. turystyki seksualnej – mowa o osobach, które wybierają się na zagraniczne wycieczki, których głównym celem jest współżycie z jak największą ilość kobiet.