Browse By

Jak schudnąć w miesiąc?

Jeżeli tylko będziesz przez cały miesiąc odpowiednio się odżywiać i ćwiczyć, to na pewno schudniesz, jednak to ile schudniesz zależy od twoich indywidualnych predyspozycji, oraz nawyków. Odchudzać, należy się z głową. Dieta nie może być zbyt restrykcyjna, ponieważ nabawisz się jedynie efektu jojo. Warto w tej kwestii poradzić się specjalisty. Bardzo gwałtowne utracenie wagi w ciągu miesiąca, wiąże się jedynie z problemami i mało stabilnym efektem. Dlatego lepiej jest chudnąć stopniowo i skutecznie.

chudnięcie

Największym błędem jest stosowanie diet niewiadomego pochodzenia, a w skrajnych przypadkach głodzenie się. W ten sposób, organizm zostaje osłabiony i nie uzyskuje odpowiedniej ilości energii potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania. Wtedy stajemy się bardziej podatki na choroby i infekcje. Stosując drakońskie diety, nasz organizm staje się odwodniony, wyglądamy na chorych, skóra jest ziemista i nienawodniona. Chyba nie o taki efekt ci chodzi?

Ile można schudnąć w miesiąc?

Według specjalistów, najlepiej jest chudnąć około kilograma tygodniowo, co daje nam do 4 kilogramów miesięcznie. Takie tępo jest zdrowe dla naszego organizmu, a efekt będzie trwały. Pamiętaj jednak, że każdy organizm cechuje się odmiennym metabolizmem. Jedna osoba schudnie kilogram inna więcej. Najważniejsze, aby obserwować stałą tendencję, tępo chudnięcia nie powinno nas zniechęcać.

Jak utrzymać prawidłowe tempo chudnięcia?

W tej kwestii należy się zaznajomić z potrzebami kalorycznymi organizmu. Aby dieta była skuteczna i zdrowa, należy spożywać powyżej 1000 kcal dziennie. Nasza dieta powinna zawierać wszystkie potrzebne składniki odżywcze, znajdujące się w piramidzie żywieniowej. W taki sposób nasz organizm uzyska wszystkie potrzebne składniki odżywcze, a ujemny bilans kalorii doprowadzi do chudnięcia. Wiedz również, że na początku procesu odchudzania tracimy głównie wodę, dlatego wyniki są tak spektakularne. Po około 2 tygodniach odchudzania tępo maleje, a czasem nawet zatrzymuje się. Nie należy się tym zniechęcać i uparcie kontynuować swoją transformację.