Browse By

Jak korzystać z wypożyczalni samochodów?

Nie od dziś wiadomo, że samochody możemy wypożyczyć. W Polsce biznes wynajmu aut rozwinął się w ciągu ostatnich 10 lat znacząco, głównie za sprawą zwiększenia popytu na tego rodzaju usługę. Skąd wziął się popyt? W dużej mierze spowodowane jest to rozwojem przedsiębiorstw, przede wszystkim zagranicznych, które w naszym kraju posiadają swoje filie. Samochody wypożyczane są przed przedstawicieli tych firm, którzy przylatują do nas i samodzielnie chcą sprawnie poruszać się między miastami. Dla wielu przyjezdnych inwestorów jest to najbardziej komfortowa i jedyna warta uwagi opcja przemieszczania się między lotniskiem, biurem, agencją, hotelem czy restauracją.

Jak jest koszt wynajmu samochodów?

Wcześniej wspomnieliśmy o przedsiębiorcach oraz inwestorach. Dla tych osób koszt wypożyczenia nawet najlepszych i doskonale wyposażonych samochodów jest względnie niski. W większości wypożyczalnia maksymalny koszt za sedana wynosi od 200 do 250 złotych, w przeliczeniu na euro, dolary, franki czy inne światowe waluty suma ta nie wydaje się zbyt wygórowana. Oczywiście mowa tutaj o samochodach z średniej półki premium, lepsze samochody takie jak Passat CC, BMW 5, BMW 7, Jaguary czy Lexusy mogą kosztować nawet 3 razy tyle. Jednakże komfort, który uzyskuje z tego rodzaju usługi jest wyjątkowy, a samochodów dla zachodniego inwestora musi być również wizytówką.

Najniższy koszt wypożyczenia samochodu to około 80-90 złotych. Za taką kwotę (za każdy dzień wynajmu) otrzymamy dostęp do takich samochodów jak Skoda Citigo. Fiat Panda, Ford Ka czy Toyota Aygo – te samochody sprawdzą się idealnie w mieście, gdyż niewiele palą, wszędzie się zmieszczą, a przy tym właściwie całkiem komfortowo będą środkiem podróży dla jednej bądź dwóch osób. Nie będą jednak odpowiednie dla dłuższych wycieczek. W tym celu polecane są sedany ze średniej półki – w kwocie do 150 złotych, lub mini vany takie jak VW Transporter, za które średnio zapłacimy około 250 złotych. Koszt wypożyczenia samochodu zmniejsza się jednakże, kiedy wynajem trwa określoną ilość dni. Najmniej (w przeliczeniu na jeden dzień) zapłacą ci, którzy postanowią wynajmować samochód długoterminowo, czyli więcej niż 14 lub 30 dni.

Samochód z wypożyczalni

Jakie samochody możemy wypożyczyć?

Wspomnijmy o autach, które pojawiły się wcześniej. Są to zatem sedany, hatchbacki oraz luksusowe limuzyny. Do tego dochodzą mini vany, suvy, kombi a także samochody dostawcze, lawety czy nawet ciężarówki. W zależności od profilu wypożyczalni klienci mają wiele możliwości wynajmu, koszt zawsze uzależniony jest od wielu zmiennych.

O co musimy zadbać podczas podpisania dokumentów w wypożyczalni?

Z pewnością zwróćmy uwagę na potencjalne limity przejechanych kilometrów. Czasami niektóre z firm pozwalają na przebycie tylko określonego dystansu, ale to z kolei obniża cenę. Taryfa nielimitowana to większa stawka. Powinniśmy sprawdzić też stan techniczny. Jak prezentuje się karoseria, błotnika, światła czy koła. Jak wygląda wnętrze. To, czego nie dopatrzymy jako uszkodzenie może zostać przypisane nam podczas zwrotu, a wiązać będzie się to niestety z dodatkowymi opłatami.

Podziel się: