Browse By

Fotograf ślubny – jak wybrać najlepszego?

Ci który stoją przed wyborem fotografa, który uwieczni najpiękniejsze i najbardziej wzruszające chwile na własnym weselu nie mają łatwego zadania. Nie ma co się oszukiwać – łatwo się naciąć na nieuczciwego artystę, który artystą właściwie nie jest. Okazuje się, że ładne portfolio to często wyznacznik umiejętności chociaż nie jest to do końca prawda. Jak zatem laik ma ocenić umiejętności poszczególnych artystów i wybrać tego najlepszego? Poniżej znajdziecie odpowiedz co ważne jest przy wybieraniu fotografa ślubnego i jakich należy unikać.

Szeroka oferta fotografii ślubnej

Chociaż większość zleceń na fotografię ślubną to wynik albo skutecznej reklamy albo poleceń danego artysty przez znajomych to pozostaje grupa fotografów, którzy mimo doskonałego warsztatu i wspaniałych zdjęć nie wychodzą z cienia. Może to kwestia przebojowości i nie stawianie na promocję swojej osoby ale tacy artyści z pewnością będą w stanie przeprowadzić wyjątkową sesję ślubną. I na Takie osoby warto stawiać. Szczególnie jeśli już gubimy się w natłoku tych samych fotografii, które wyglądają jak kalka. Ta sama gra świateł, te same pozy i ten sam efekt sepii. Dlatego pierwsze co powinno przykuć nasza uwagę to ten ulotny element artyzmu i nieuchwytność. Ta energia bijąca ze zdjęcia i emocje które ono porusza. Bo nie wystarczy być dobrze wyszkolonym technicznie fotografem, żeby wycisnąć z danej chwili maksimum. To potrafią tylko najlepsi.

fotografZatem oryginalność i brak szablonowości w podejściu do tematu to coś co od razu powinno rzucić nam się w oczy jeśli chodzi o fotografię ślubną. Zobaczmy na to co dokonał dany artysta – na zdjęcia, na nagrody i wyróżnienia. Jeśli mamy do czynienia kimś naprawdę wielkim w tej dziedzinie na pewno to zauważymy. Jeśli natomiast nie możemy się zdecydować to zapytajmy naszych znajomych co oni sądzą o konkretnych pracach artysty. Może im wpadnie w oko coś co przesądzi o wyborze tego a nie innego fotografa ślubnego. Pamiętajmy, że sesje ślubne będziemy mieli jedne i już nikt więcej nie będzie miał okazji ich zrobić.

Podziel się: