Browse By

Dlaczego warto sięgać po polskie kosmetyki?

krem do ciałaGlobalizacja i otwarcie rynku na produkty światowe sprawiła, że dziś nie trudno o zakup kosmetyków z dowolnej części świata. Luksusowe marki amerykańskie, naturalne mydełka z Syrii, niezwykle skuteczne kosmetyki z Chin, czy maseczki z Rosji podbijają dziś serca polskich wielbicielek kosmetyków pielęgnacyjnych. Wśród tak ogromnego wyboru i nadmiaru informacji odnośnie tego które kosmetyki są najskuteczniejsze trudno zdecydować o tym, które faktycznie wybrać.

Doskonale wiadomo, że podczas zakupów najlepiej kierować się potrzebami własnej skóry. Czy do tego konieczne jest jednak eksperymentowanie z kosmetykami z drugiego końca globu? Czy polskie kosmetyki faktycznie nie mają niczego do zaoferowania? Chcąc obalić mity dotyczące krajowych produktów pielęgnacyjnych postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co w Polsce naprawdę warte uwagi, czyli zupełnie odmienionej marce Bielenda. Dlaczego warto sięgać po polskie kosmetyki i co ciekawego można w nich znaleźć?

Bezpieczne, naturalne kosmetyki

Wśród Polskich producentów kosmetyków znajdziemy dziś niemalże każdy produkt pielęgnacyjny, o jakim możemy pomarzyć. Niebiańsko pachnące żele pod prysznic, odżywiające maski do włosów, oczyszczające maski do twarzy – wybór jest tak szeroki, że korzystanie z alternatywnych produktów marek zagranicznych wydaje się zupełnie zbędne. Prawdą jest jednak niestety, że nie wszystkie kosmetyki produkowane na polskiej ziemi są jednakowo dobre i bezpieczne dla skóry człowieka jak te sprowadzane z innych krajów.

Na szczęście marka Bielenda zdaje się nieść przykład innym producentom i stawia przede wszystkim na bezpieczne i naturalne kosmetyki. Odpowiednie zarówno dla młodych, jak i dojrzałych kobiet i mężczyzn, bezpieczne dla kobiet w ciąży, nie podrażniające skóry – kosmetyki polskich marek stawiają dziś przede wszystkim na szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry pamiętając przy tym o fakcie, że każda cera charakteryzuje się nieco innymi potrzebami i jeden kosmetyk nie spełnia zapotrzebowania każdego klienta.

To, czym polskie kosmetyki wygrywają nad produktami zagranicznymi to bezpieczeństwo składników stosowanych do ich produkcji. Zależnie bowiem od kraju do użytku dopuszczane są różne środki kosmetyczne, które w Polsce są rzadko stosowane, jeśli w ogóle się pojawiają. Polscy producenci muszą spełniać rygorystyczne normy dopuszczalności poszczególnych składników. Dla przykładu, część kosmetyków azjatyckich jest w Polsce oficjalnie niedostępna właśnie ze względu na substancje zakazane.

Brak testów na zwierzętach

Najważniejszą dla wielu konsumentek informacją zdaje się być dziś fakt, że dana marka nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach. Etykietą taką może pochwalić się właśnie Bielenda, która w swojej produkcji stawia przede wszystkim na składniki naturalne, bezpieczne dla człowieka i nie powodujące reakcji alergicznych. Ich wykorzystanie wyklucza konieczność testowania produktów na zwierzętach, czyniąc kosmetyki nie tylko bezpiecznymi, ale i etycznymi produktami.

Gwarancja jakości

Polskie marki to pewność, że w opakowaniu produktu znajdziemy to, co obiecuje producent. Marka Bielenda jest tu doskonałym przykładem gwarancji wysokiej jakości kosmetyków w przystępnej cenie – klient decydujący się na zakup kosmetyku może spodziewać się preparatu, który dokładnie odpowiada jego oczekiwaniom. Nie ma tu mowy o zakupie produktów w ciemno, bez możliwości przeczytania etykiety czy znalezienia dokładnego składu produktu.

Takie cechy się ceni – to one wyznaczają liderów rynku i odróżniają wartościowe produkty od tych, które dla własnego bezpieczeństwa lepiej omijać. Nic nie zastąpi lat pracy nad jakością i nieustannych prób stworzenia możliwie najbezpieczniejszych, wysokiej jakości kosmetyków. Polskie marki właśnie tym kierują się w swoich działaniach. Dlaczego więc stawiać na kosmetyki zagraniczne, skoro to co dobre mamy pod ręką?