Browse By

Czy perhydrol dobrze rozjaśni włosy?

Piękne, jasne włosy to domena głównie Skandynawek. Obywatelki Danii, Szwecji, Norwegii, Islandii czy Finlandii częściej rodzą się blondynkami. Ten kolor włosów jest szczególnie lubiany wśród mężczyzn niemal na całym świecie, nie wiadomo właściwie dlaczego, lecz jest to poparte także farbowanie swoich włosów na blond przez kobiety, których kolor różni się – jest ciemny – czarny bądź brązowy. Co ciekawe – kobiety w rudach włosach nie farbują się niemal wcale.

Substancja dla kobiet – czyli kilka słów o perhydrolu

Problem farbowania włosów jest dość szczególny. Niektórzy mężczyźni uważają, że farbowane włosy to istne przekłamanie, a kobieta które je regularnie stosuje coś ma do ukrycia, jest zakompleksiona, lub nie posiada własnego zdania, gdyż zżyna od bliskich sobie koleżanek. Faktycznie, coraz więcej Polek farbuje swoje włosy, najczęściej wybieranym kolorem jest blond, aby łatwiej wkomponować ten kolor w czuprynę klientki w salonach fryzjerskich stosuje się dość popularny perhydrol. Jego szerokie zastosowanie pomaga rozjaśnić włosy. Jest używany także w przemyśle, w innej wersji jest substancją silnie żrącą, niektórzy wykorzystują go jako składnik alternatywnego paliwa.

Akcesoria fryzjerskie – baza musi być bogata

Coraz popularniejsze staje się także wybieranie jasnych, abstrakcyjnych kolorów, chociaż takie rozwiązanie jest domeną głównie osób młodych, to podoba się mężczyznom w różnym wieku. Różowe czy niebieskie grzywki nie są obecnie żadną nowością, podobnie jak zafarbowane na czerwono lub zielono dredy.

Wykorzystaliśmy materiały firmy Lookwell: http://www.vitalitys.eu/pl/155-perhydrol

Podziel się: